Закарпатський музей народної архітектури та побуту 27–28 червня урочисто відзначатиме 55-річчя з дня заснування. Святкування триватимуть два дні та охоплять низку культурно-мистецьких, наукових і благодійних подій.
У програмі — відкриття нових експозицій, круглий стіл, фестиваль етнічних культур, майстер-класи з традиційних ремесел, крафтові ярмарки та виступи творчих колективів. Організатори обіцяють насичену програму як для дорослих, так і для дітей.
27 червня об 11:00 у музеї відбудеться круглий стіл «Ужгородський скансен – 55 років у культурному просторі України та ближнього порубіжжя», присвячений історії та ролі музею в регіональній і національній культурі.
О 16:00 — відкриття виставки «Ой, вівці, мої вівці» та фотопроєкту «Музей, який творять люди: 55 років щоденної праці».
28 червня з 12:00 розпочнеться головна мистецька подія — акція «Етнічна палітра Закарпаття». У ній візьмуть участь 17 народних колективів з територіальних громад області, а також вихованці Академії культури і мистецтв. Кульмінацією святкування стане виступ Заслуженого академічного Закарпатського народного хору.
Для гостей також підготували ярмарок крафтової продукції, щорічну виставку живопису «Ужгород квітне у творах митців» та різноманітні активності просто неба. Працюватимуть зони для майстер-класів, зокрема з традиційних закарпатських ремесел.
Крім розважальної частини, організатори не забули й про актуальні виклики. Протягом святкування триватиме благодійний збір коштів на потреби ЗСУ. У суботу, 28 червня, вхід до музею буде вільним, тож кожен охочий зможе долучитися до святкування та водночас допомогти армії.
Історія Ужгородського скансену розпочалась у 1965 році, коли стартували підготовчі роботи. На створення експозицій, збір фондових матеріалів та облаштування території пішло понад п’ять років. Сьогодні площа музею становить близько 2,5 га, а його колекція налічує близько 19 000 експонатів, серед яких зразки дерев’яної народної архітектури та предмети побуту з XVIII – початку XX століть.
Музей не лише зберігає та популяризує культурну спадщину Закарпаття, а й бере участь у транскордонних ініціативах, урядових грантових програмах, активно поповнює фонди та проводить наукову роботу.
Про це повідомляє Департамент культури Закарпатської ОДА.