«У мене немає страху, навіть коли обстрілює танк, – обтрусив пилюку й працюю далі…»

позивний Рубік фото

Роберт (позивний Рубік) – родом із Закарпаття й має німецьке коріння. Більше десяти років він пробув за кордоном і міг виїхати в Німеччину на постійне місце проживання як етнічний німець.

Однак не зробив цього. Минулого року 26-річний хлопець повернувся в Україну, щоб піти в ЗСУ. В одному з піхотних підрозділів 128 окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади з початку повномасштабки служить його батько (котрий також прийшов у ЗСУ добровільно), тому Роберт планував служити з ним. Однак після співбесіди потрапив у підрозділ безпілотників 128 ОГШБр.

– Батько був проти того, щоб я йшов у ЗСУ, казав, що з нашої сім’ї вистачить його одного, – розповідає Роберт. – І я якийсь час слухався – поки був за кордоном, допомагав йому спорядженням, запчастинами для автомобілів, іншими потрібними речами. Але потім не витримав і теж вирішив служити.

У підрозділі безпілотників Роберт займається аеророзвідкою, його головне завдання – виявити ціль, дати її координати й коригувати вогонь.

– Буває, що я коригую вогонь не тільки своїх колег, одного разу, наприклад, це була авіація. Піхоті дуже дошкуляли російські FPV-дрони, пілоти яких зробили точкою вильоту одну з будівель на окупованій частині. Викурити їх звідти з допомогою артилерії не вдавалося, і тоді задіяли авіацію. Кілька ударів із повітря – і будівлі не стало. То була дуже видовищна картина! Крім цього, ми часто прикриваємо нашу піхоту. Намагаємося працювати так, щоб ворог і голову не міг підняти з укриття… Звичайно, по нас теж працюють. На бойових позиціях ми чуємо ворожі літаки й гелікоптери, якось метрів за 150 упав КАБ (керована авіабомба). І танчик ворожий по нас працював, і FPV-шки прилітали. Від однієї в мене «на пам’ять» залишилася контузія. Якщо росіяни вирахують нашу точку вильоту, працювати звідти буде неможливо – все прилетить, що може. Доводиться чекати темряви й шукати іншу позицію. На минулому бойовому виїзді я тільки спустився в підвал, як на те місце прилетів і вибухнув ворожий дрон. Якби залишався там секунд на 15 довше, як мінімум отримав би поранення.

Роберт чудово розуміє, де знаходиться, але ставиться до цього спокійно.

– Так, я усвідомлюю, що будь-якої миті можу загинути, – це війна. Що ж, якщо так станеться, я готовий – принаймні, так буде епічніше, ніж банальна смерть, ¬– сміється Рубік. – Але, звичайно, сподіваюся, що все буде добре. Як оцінюю роботу ворога? РЕБ (радіоелектронна боротьба) у них працює дуже добре. А дрони літають залежно від того, який пілот. У нас, до речі, так само.

У бойовому підрозділі Роберт почуває себе як риба у воді, він рветься на позиції.

– У мене немає страху, навіть коли танчик обстрілює. Обтрусив пилюку й працюєш далі. Мені некомфортно, коли довго немає бойових виїздів, набагато краще себе почуваю на позиціях, коли працюємо по 4-5 днів, ночуємо в підвалах чи бліндажах. Можливо, я залишуся в ЗСУ й після війни. Правда, мені не подобаються наряди, шикування й таке інше, поширене в армії в мирний час. Тому, можливо, знову піду на цивілку, повернуся в спорт. Буду займатися пауерліфтингом і бодібілдингом, як до війни…

Джерело

Інша інформація по місту Ужгород:

Футбол після війни: в Ужгороді стартував турнір, який змінює життя ветеранів
В Ужгородському замку відкрили виставку «Великий день, Світлий день»
В Ужгороді на вулиці Карпатської України виявлено незареєстровані підключення каналізаційних стоків
Сакура Фест 2026: в Ужгороді пройде масштабний фестиваль
На Закарпатті зафіксували рідкісних птахів із Червоної книги України (ФОТО)
На Лавандовій горі біля Перечина будують парк «Шари часу» площею 31 гектар
Мав «бронь», але пішов до війська: як шкільний вчитель став десантником
Тимчасове призупинення водопостачання 26 березня в районі вулиці Карпатської України, в зв’язку з ре...
Намагався зареєструвати декілька терміналів Starlink для РФ: СБУ викрила чоловіка на Закарпатті
На Ужгородщині чоловік на власному подвірʼї знайшов міну часів Другої світової (ФОТО)
В Ужгороді відсьогодні припиняється опалювальний період
Тимчасове ускладнення проїзду на перехресті вулиць Л.Українки та Дайки
 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *