СБУ представила інформаційну кампанію «Спали» ФСБшника» на форумі освітян у Львові: вчителям дали поради, як запобігти вербуванню дітей російськими спецслужбами
Представники Служби безпеки України взяли участь в освітянському форумі «Вчителі майбутнього», що відбувся у Львові 20 червня.
У центрі уваги було питання безпеки дітей в умовах гібридної війни та протидія спробам вербування неповнолітніх з боку спецслужб рф.
Під час дискусійної панелі представник Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки СБУ (ДКІБ СБУ) Олександр Мельниченко розповів про загрози, які російські спецслужби створюють для українських дітей, залучаючи їх до виконання диверсійно-терористичних завдань.
«Сьогодні ворог активно використовує дітей як інструмент у своїх гібридних операціях. Через соцмережі, месенджери та ігри підліткам пропонують “легкі гроші” за виконання нібито простих завдань — підпали, зйомки об’єктів, передача інформації. На жаль, це вже не гіпотетика, а реальна практика», — наголосив Мельниченко.
У рамках заходу Служба презентувала загальноукраїнську інформаційну кампанію «Спали» ФСБшника», яка реалізується спільно з Національною поліцією для інформування дітей і підлітків про методи роботи ворога та кримінальну і фізичну небезпеку таких контактів.
Участь у заході також взяв популярний український вчитель фізики та інформатики Руслан Циганков, який підтримав ініціативи СБУ з безпекової просвіти.
«Ми живемо зараз в дуже складний час, і вчитель має бути не просто вчителем, який викладає свій предмет. Він має бути наставником, обговорювати ці складні теми і пояснювати наслідки. Адже саме з вчителем дитина проводить половину свого життя» – підкреслив освітянин.
Форум «Вчителі майбутнього» став ще одним етапом у зміцненні взаємодії між освітянами та правоохоронцями для захисту українських дітей.
«Ця війна — не лише про ракети і танки. Вона — про нашу здатність захистити тих, хто сьогодні сидить за шкільною партою. Дякуємо вчителям за їхню щоденну роботу. Разом ми — сила», — підсумував спеціаліст Департаменту кібербезпеки.
Ми закликаємо педагогів говорити з учнями та їхніми батьками про небезпеки інтернет-спілкування з невідомими, навчати розпізнавати маніпуляції і попереджати біду.
А також, відразу повідомляти про спроби вербування через чат-бот СБУ «Спали ФСБшника» https://t.me/Spaly_FSB_bot або повідомляти ювенальних інспекторів, які закріплені за тією чи іншою школою. Контакти цих інспекторів вказані на флаєрах, які представники правоохоронних органів роздавали під час зустрічей.