СБУ повідомила про підозру російському полковнику, який наказав ударити по музею Григорія Сковороди на Харківщині

наказав ударити по музею Григорія Сковороди на Харківщині фото

Служба безпеки зібрала доказову базу на ще одного воєнного злочинця з рф, який причетний до обстрілів цивільної інфраструктури України.
Мова йде про полковника Івана Панченка – командира 159-го винищувального авіаційного полку Західного військового округу збройних сил росії.

З початку повномасштабної війни фігурант бере участь в організації та проведенні повітряних атак на цивільні об’єкти нашої держави.
За даними слідства, на початку травня 2022 року Панченко віддав наказ на здійснення авіаудару по Національному музею Григорія Сковороди на Харківщині.

Тоді окупанти задіяли багатоцільовий винищувач Су-35С, який випустив по меморіальному комплексу турбореактивну протикорабельну ракету типу Х-35.
Унаслідок вогневого ураження значних ушкоджень зазнала будівля музею, а його працівника було тяжко поранено.
За наявними даними, російський полковник продовжує командувати авіаційними ударами по різних регіонах України.
На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки заочно повідомили Панченку про підозру за ч. 2 ст. 28 та ч. 1 ст. 438 Кримінального кодексу України (порушення законів та звичаїв війни, віддані наказу про вчинення таких дій, вчиненого за попередньою змовою групою осіб.).
Тривають комплексні заходи, щоб знайти і покарати російського воєнного злочинця.
Розслідування проводили за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора.

Джерело

Інша інформація по місту Ужгород:

В Ужгороді обмежать рух авто біля Кафедрального собору на Великдень
Закарпатська «амазонка»: у Ясінях жінка самотужки прийняла власні пологи та перерізала пуповину
«Золотий хрест» Василю Шпільці
Випадковий шум врятував від більшої пожежі у селі Зарічово
Закарпатець здобув «срібло» чемпіонату України з велоспорту (ФОТО)
Унаслідок дронової атаки росіян на Закарпаття постраждала 1 людина
Ужгородські баскетболісти боротимуться за медалі Першої ліги України
Графік богослужінь та освячення великодніх кошиків 4-5 квітня в Ужгороді
В Ужгороді відбудуться цікаві гандбольні матчі
Мукачівські самбісти вибороли «золото» та «срібло» на чемпіонаті України (ФОТО)
Спецдозволи ДПСУ Закарпаття з 1 квітня: куди заборонено в’їзд без перепустки та кого оштрафують
Майже 8 млн грн туристичного збору: Ужгород і Баранинці серед лідерів
 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *