На ринках Ужгорода вже тиждень продають підсніжники та вербові котики

На ринках Ужгорода вже тиждень продають підсніжники та вербові котики фото

На календарі 11 лютого, зими як такої не було на Закарпатті, та вже видно й не буде, хоча останні декілька днів морозно. Тепла погода січня далася взнаки: розцвіли перші весняні квіти. На клумбах та присадибних ділянках перечинців уже цвітуть примули, підсніжники. На кущах японської айви з’явилися листочки, бутони квітів, які щодня більше розтуляються. Ліщина запарадилася жовтими сережками. З теплих країв повертаються перелітні птахи, а ті, що залишилися на зимування, зокрема синички, співають по-весняному – весело і гамірно.

Побачивши на ринках Ужгорода підсніжники та вербові котики, здивувалася, бо ж торік весна була рання, але первоцвітами та гілками верби торгувати розпочали 20 лютого. А тут тільки 11 лютого.
– Чому чудуєтеся? – перепитує мене молода дівчина, яка торгує продуктами бджільництва перед входом Зеленого ринку на площі Корятовича. – Січень був теплий. Підсніжниками та вербою жінки з Кам’яниці торгують з перших днів лютого. Ці квіти та мицьки не мої. Хазяйка пішла в аптеку – зараз прийде, але продати можу і я. Любий букет 50 гривень – вибирайте, – каже по-діловому.

Поруч таким же крамом торгують ще дві жінки. Букет первоцвітів з двох десятків білих квіток, оздоблених гілками ялинки, правлять також по 50 гривень.

– Торік такий букет продавали за 30 гривень, і я купувала, а тепер майже вдвічі дорожче, – кажу до жінки у коричневій в’язаній шапці та темно-зеленому пальті.

На ринках Ужгорода вже тиждень продають підсніжники та вербові котики

– То було минулого року. Ви не видите, як долар росте, ціни ідуть удгорі? – обурилася.

– Вижу, але до чого тут долар і косиці з лісу? Чи знаєте, що ці квіти занесені до Червоної книги і їх зривати не можна?

На мої запитання махнула рукою і стала поправляти рослини у відеречку з-під сметани.

Її сусідка нав’язала вербових гілок у пучки, деякі оздобила гілками туї, сухоцвітами. Прості продає по 30 грн., оздоблені і май файні – по 40 і 50 грн.

– Беріть, у квітні будете мати що понести до церкви посвятити, бо тоді вже все розпуститься, – радить.

Питаю, звідки верба і коли зрізали.

– З Кам’яниці. Зрізала вчора, у нас всі кущі розпустилися, – запевняє.

До нашої розмови приєднується жінка років 60 у довгій ліловій куртці з капюшоном.

– Я живу в Невицькому. У нас ще ніяка верба не розпустилася. То видно, що ви тримали її у воді і теплі, – каже до господині весняного краму.

– Я говорю як є, а ви вірьте, хоч не вірьте – воля ваша, – відповіла на те.

Перехожі цікавляться, та почувши ціну, ідуть геть. «Дорого», – кажуть.

Тетяна ГРИЦИЩУК, фото автора

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *