У змаганнях зі спортивного орієнтування в Ужгороді взяли участь понад 300 школярів

У змаганнях зі спортивного орієнтування в Ужгороді взяли участь понад 300 школярів фото

У вівторок, 10 червня, у Боздоському парку відбувся перший етап змагань зі спортивного орієнтування у межах проєкту «Пліч-о-пліч: Всеукраїнська шкільна ліга». Участь у турнірі взяли понад 300 школярів з 23 областей України. Під час змагань учасники мали якнайшвидше зорієнтуватися за картою, знайти позначені локації та зареєструватися на кожному чекпоінті: точок було щонайменше 38.


Як повідомив один з організаторів Роман Чепіль, спортивне орієнтування одне з фінальних змагань Всеукраїнської шкільної ліги «Пліч-о-пліч» з кількох видів спорту. Він зазначив, що у змаганнях також беруть участь дві ужгородські школи: окремі команди з 6 дівчат і 6 хлопців віком від 10 до 16 років.

Разом із учасниками до Ужгорода приїхали й їхні тренери та вчителі. Один із них — наставник команди з Івано-Франківщини привіз команду ліцею №10 під назвою “Вдесятку”. Це учениці з 5 по 9 класи.  У змаганнях брали участь і школярі з Миколаївської області — Гімназія №26. Тренерка команди розповіла про підготовку: «Наша підготовка була плідною, навіть в умовах війни, адже Миколаїв — прифронтове місто. У нас дуже складно з орієнтуванням і навчанням офлайн. Складно й з організацією масових заходів, але навіть у таких реаліях ми готуємо дітей, щоб вони могли поїхати до Ужгорода — міста, де мирно та спокійно».

Після фінішу деякі учасники поділилися враженнями: Кіра з міста Ірпінь (Київська область), ліцей «Лінгвіст»: «Це було важко — всюди кропива, якісь гілки, ноги дуже стомлені й обпечені. Але я задоволена своїм результатом, хоча, звісно, хотілося б краще. Рада, що відвідала Ужгород — прекрасне місто. Ми з командою приїхали сюди на день раніше, встигли багато побачити і вже почуваємося тут як удома». Ніка з Волинської області, ліцей №11, команда «OC Wulf»: «Було дуже цікаво. На жаль, я пропустила один пункт, але результатом задоволена. Ми тренувалися в парках і лісах — багато бігали, орієнтувалися на практиці». Іван та Андрій із Кропивницької області, ліцей «Інтелект»:  «У нас позитивні враження від змагань. Наша дистанція була складною, але цікавою. Нам усе сподобалося. І саме місто Ужгород вразило своєю архітектурою та історією».

Спортивне орієнтування перевіряє не лише вміння читати карту, а й фізичну витривалість, швидкість прийняття рішень і знаходження найкоротших маршрутів.

Текст Крістіни Крицької, Олени Лазні

Фото Олени Лазні

Спортивне орієнтування, Ужгород

 

Спортивне орієнтування, Ужгород

 

Спортивне орієнтування, Ужгород

 

Спортивне орієнтування, Ужгород

 

Спортивне орієнтування, Ужгород

Джерело

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *