За якістю повітря в Ужгороді слідкуватимуть за допомогою нових приладів

За якістю повітря в Ужгороді слідкуватимуть за допомогою нових приладів фото

Сервіс “ЛУН Місто AIR” встановить прилади для вимірювання якості повітря в Івано-Франківську, Тернополі, Ужгороді, Хмельницькому та Чернівцях, повідомили у пресслужбі порталу новобудов “ЛУН”.

“Під час війни ми повинні фіксувати всі злочини Росії, зокрема й екологічні. Наша система допоможе в цьому. Крім того, якість повітря важлива завжди, адже забруднене повітря загострює та провокує серцево-судинні, легеневі, респіраторні захворювання, погано впливає навіть на психічне здоров’я”, – наводяться у релізі слова куратора “ЛУН Місто AIR” Ганни Денисенко.

Як повідомляється, команда “ЛУН Місто AIR” уже має мережі станцій якості повітря у Києві, Львові й Одесі. Станції розроблено завдяки співпраці з ученими Київського національного університету імені Шевченка. Прилади вимірюють концентрацію наддрібних частинок – PM 1, PM 2.5, PM 10, а також температуру, вологість і тиск. Завдяки цьому городяни поінформовані про забрудненість повітря через автомобільні викиди та значні пожежі.

В Івано-Франківську, Тернополі, Ужгороді, Хмельницькому та Чернівцях станції буде безкоштовно встановлено в містян, які захочуть допомогти моніторингу якості повітря та яким цікаві технічні новинки. Щоб подати заявку на встановлення станції за вікном, потрібно заповнити форму. Якщо локація підходить, буде надано станцію. Стежити за показниками станцій можна буде в реальному часі на інтерактивній карті та в телеграм- і вайбер-ботах.

Запуск мереж заплановано на осінь 2022 року.

Джерело

Інша інформація по місту Ужгород:

Вибух у Виноградові: гранату кинули в будинок співробітника поліції
Майже удвічі важче за норму: на Закарпатті зупинили перевантажений лісовоз
Захворюваність на грип Закарпаття: понад 4400 випадків за тиждень та госпіталізації
В Ужгороді попрощаються із полеглим воїном Сергієм Жганичем
Соціальне таксі в Ужгороді та Мукачеві. Як це працює
В Ужгородській міськраді відбулася зустріч із представниками Японії
Закарпатським водіям нагадують про зупинку перед залізничним переїздом
В Ужгороді патрульні оштрафували пʼяного водія KIA
На Закарпатті лабораторно підтвердили рідкісний випадок зараження людини бичачим ціп’яком (ВІДЕО)
Майже 200 збитих дронів за місяць: як працює унікальна школа «128-ї Закарпатської бригади» 🛡 (ВІДЕО)
76 внутрішньо переміщених осіб отримають житлові ваучери
У Берегові затримали продавця зброї, яку він таємно зберігав біля автовокзалу
 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *