На річках Закарпаття спостерігається підвищення рівня води

погода річка метр фото

Протягом тижня по області утримувалась хмарна з проясненнями погода, наприкінці тижня температура в низинних районах цілодобово була вище нуля, спостерігались опади у вигляді дощу та мокрого снігу на низовині, мокрого снігу та снігу в горах, 1-9 мм, місцями значні, 10-25 мм.

На річках області відмічались коливання рівнів води, слабшали та руйнувались льодові явища. В низинних течіях річок Тиси, Старої та Боржави підвищення рівнів склало 0,5-1,5 м за рахунок дощу та танення снігу на низовині.

Гідрологічна ситуація контрольована.

Моніторинг поверхневих вод басейну Тиси відповідно до європейських стандартів

На виконання наказу Державного агентства водних ресурсів України від 31.03.2021 № 233 «Про впровадження Порядку здійснення державного моніторингу вод» сьогодні, 09 лютого 2022 року, спеціалістами лабораторії моніторингу вод БУВР Тиси спільно з фахівцями Закарпатського ЦГМ здійснено відбір проб вод в 13 (тринадцяти) пунктах спостереження масивів поверхневих вод, а саме:

  • р. Чорна Тиса, 42 км, вище с. Чорна Тиса (референційні умови) ;
  • р. Чорна Тиса, 37 км, вище с. Чорна Тиса, вище впадіння р. Станіслав;
  • р. Чорна Тиса, 10 км, с. Кваси, Рахівський район;
  • р. Тиса, 957 км, с. Вільховатий, Рахівський район;
  • р. Тиса, 942 км, с. Ділове (Хмелів), кордон з Румуніє, Рахівський район;
  • р. Шопурка, 0,2 км, смт. В. Бичків, Рахівський район;
  • р. Тиса, 912 км, смт. Солотвино, кордон з Румунією;
  • р. Апшиця, 2 км, с. Грушево, Тячівський район;
  • р. Тересва, 1 км, смт. Тересва,Тячівський район;
  • р. Тиса, 882 км, м. Тячів, питний в/з, кордон з Румунією;
  • р. Мартош, 1 км, м. Тячів;
  • р. Теребля, 1 км, смт. Буштино, Тячівський район;
  • р. Лазещина, 14 км, вище с. Лазещина, Рахівський район.

З метою забезпечення вимірювання вмісту пріоритетних забруднюючих речовин відповідно до Переліку, затвердженого наказом Міністерства екології та природних ресурсів України від 06.02.2017 № 45 з врахуванням вимог нормативних документів (ДСТУ ISO 6468-2002, ДСТУ ISO 10301:2004, ДСТУ ISO 5667-1:2009, ДСТУ ISO 5667-2:2009, ДСТУ ISO 5667-6:2009) проби води передані до вимірювальної лабораторії моніторингу вод Західного регіону для визначення вмісту пріоритетних забруднюючих речовин (пестицидів, поліароматичних вуглеводнів, летких органічних сполук та важких металів).

Всі результати вимірювань якості поверхневих вод басейну Тиси оприлюднюються в системі «Моніторингу та екологічної оцінки водних ресурсів України» на сайті Держводагентства України (http://monitoring.davr.gov.ua/).

Режим діяльності – експлуатаційний: контроль за станом водних об’єктів, гідротехнічних споруд, обстановкою на підвідомчих потенційно-небезпечних об’єктах і прилеглих до них територіях контролюється підрозділами БУВР Тиси.

Насосні станції не працювали. З початку 2022 року перекачано 1,108 млн. м3 внутрішнього паводкового стоку.

Водосховища осушної системи «Чорний Мочар» працювали відповідно до Правил експлуатації та Режимів роботи. Протягом тижня були відкриті водовипуски одного водосховища на 2 м3/с.

Про це інформує Басейнове управління водних ресурсів річки Тиса – “БУВР Тиси”.

Джерело

Інша інформація по місту Ужгород:

В Ужгороді патрульні поліцейські повернули жінці загублені речі
На вихідних стартує новий сезон Ужгородської футзальної ліги
ДСБТ викрила підміну карток водіїв на Закарпатті
Понад 20 млрд грн митних платежів скерувала у Держбюджет Закарпатська митниця за 10 місяців 2025 рок...
Студентка УжНУ стала дворазовою чемпіонкою світу з шашок у Туреччині
Перевірятимуть водіїв: на Закарпатті проведуть Тиждень безпеки руху
Забудовників зобов’язали сплатити громадам понад 4 мільйони гривень пайової участі
Медики фіксують спад захворюваності на грип і ГРВІ
На Закарпатті чоловік зловив гігантського коропа: скільки він заважив (ВІДЕО)
Моніторинг радіаційної безпеки: стабільна ситуація на Закарпатті
У Мукачеві проведуть традиційний шаховий турнір із призовим фондом понад 10 тисяч гривень
На Закарпатті впродовж доби рятувальниками було здійснено 2 хибні виклики
 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *