Зарплатня на Закарпатті активно злітає вгору. Причини

Зарплатня активно злітає вгору фото

На Закарпатті нестача працівників відчувався у всіх базових видах діяльності, і все через те що всі закордоном на заробітках, адже за ту роботу, що люди виконують, за кордоном платять в 10 разів більше ніж у нас.

Як відомо, в 2019 році реальна зарплатня штатних працівників виросла на 9.8%. У Національному банку таке зростання пов’язують, зокрема, з великою кількістю українців, які виїхали за кордон на заробітки.

Про це повідомляється в інфляційному звіті НБУ за січень 2020 року.

“Згідно з результатами опитувань підприємств, третина підприємств відзначала недолік робочої сили серед найбільших факторів, що обмежують їх здатність збільшувати виробництво. Це найвище значення за останні роки”, — сказано в звіті.

Слід зазначити, що брак працівників відчувався у всіх базових видах діяльності, а найбільше саме в будівництві та у переробній промисловості.

У Нацбанку додали, що одним з факторів нестачі робочої сили стало значна кількість українців, які поїхали працювати за кордон через більш високу зарплатню.

“Так, в 2019 році кількість українських трудових мігрантів у Польщі оцінювалася майже в 1 млн осіб. Закарпатці частіше на заробітки їздять в Чехію, Угорщину, Словаччину, Німеччину, там працює більша частина робітничого класу.

Значна частина трудових мігрантів — представники дефіцитних нині робітничих професій”, – повідомляють в НБУ.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту з помилкою та натисніть Ctrl+Enter.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *