Закарпатці «доять» берези й торгують цілющим соком

стакан березовий сік фото

Властивості березового соку із давніх часів добре відомі краянам.

Вживають цілющий напій у сирому й консервованому вигляді, готують освіжаючий квас та женуть самогон.

Консервують газдині березовий сік зазвичай у трилітрових банках, додаючи туди цукор. Щоб було із кислинкою можна додати й шматочки лимона – вийде такий собі лимонад із березового соку. А власне ідей та рецептів консервування березового соку в місцевих газдинь є чимало. Закручують на зиму березовий сік із шипшиною, сухофруктами, чорницею (яфинами), чорносливом, смородиною, ананасами.

Збирають роками березовий сік та торгують цілющим напоєм жителі Перечинщини. У той же час, збирачів застерігають збирати сік правильно, тобто, не шкодячи дереву «методом сокири» лінк на попередню.

Для безпечного збору цілющого соку, відзначають знавці, необхідно просвердліти у стовбурі дерева незначний отвір, не глибше 2-3 см. Потім вставити у нього металеву або ж пластикову трубку – для потрапляння цілющого соку у підготовану тару. Після збору соку отвір у стовбурі необхідно замазати глиною, аби дерево не всихало. Відзначимо, отвір у стовбурі слід робити із північногї сторони і тільки один в одному дереві.

З однієї берези, кажуть професіонали, можна добути до трьох літрів соку. Чим старше за віком дерево, тим сік буде смачнішим та більше його вдасться зібрати.

На Закарпатті збирають сік дорослі та діти.

Наразі один літр соку на Перечинщині вартує від 5 гривень. Торік той самий літр цілющих «березових сліз» можна було купити за три гривні від збирачів соку.

До слова, окрім березового соку, збирають у весняний період й кленовий сік. Його вважають ще більш корисним, аніж березовий та смачнішим.

Джерело

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту з помилкою та натисніть Ctrl+Enter.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *