Закарпаття на 100% готове до опалювального сезону 2022/2023

Ірина Верещук провела робочу нараду з головами РВА фото

Голова Закарпатської ОВА разом із Віцепрем’єр-міністеркою – Міністеркою з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Іриною Верещук провели робочу нараду з головами РВА, територіальних громад Закарпаття та іншими.

Обговорили комплекс важливих питань щодо підтримки вимушених переселенців, забезпечення їх житлом, фінансовою допомогою тощо. Передусім Віктор Микита поінформував присутніх про те, що сотні тисяч українців із перших днів повномасштабної війни знайшли надійний прихисток у нашій області.

Сьогодні проживання та харчування ВПО забезпечують у 119 комунальних закладах регіону. Завдяки співпраці з органами місцевого самоврядування, благодійними організаціями, міжнародними партнерами вдалося облаштувати їх усім необхідним; на окремих об’єктах провели ремонтні роботи і створили комфортні умови для людей. Також на безоплатне харчування вразливих категорій спрямували понад 51 млн грн з обласного бюджету та бюджетів тергромад.

Тішить, що вимушених переселенців у себе вдома приймають і небайдужі закарпатці. Для них передбачені компенсації на комунальні послуги від держави та виплати з обласного бюджету. Так, протягом березня-вересня за програмою «Прихисток» краяни одержали понад 26,5 млн грн. Також вони мають можливість безоплатно отримати дрова за розміщення ВПО.

Окрема велика подяка нашим іноземним партнерам, які вже надали вимушено переміщеним особам важливу фінансову підтримку у розмірі 67 млн доларів. Йдеться, зокрема, про виплати від Міжнародної організації з міграції, УВКБ ООН в Україні, ВПП ООН та інших.

Робота в напрямку забезпечення належних умов для вимушено переміщених осіб у регіоні триває. У громадах продовжують облаштовувати нові осередки для проживання ВПО.

Під час наради обговорили й перебіг навчального процесу і готовність Закарпаття до опалювального сезону. Зауважив, що тепло вже подали у закладах соціальної сфери всіх 64 територіальних громад.

Пані Віцепрем’єр-міністерка відзначила обласну Програму облаштування місць для тимчасового перебування внутрішньо переміщених осіб як одну з найкращих у країні за багатьма показниками та підкреслила роль громад регіону в ефективній роботі зі створення комфортних умов для тимчасового перебування людей, котрі через бойові дії вимушено переїхали у наш регіон.

Окремо Ірина Верещук подякувала Закарпаттю за прийом вимушених переселенців, за гостинність та увагу до кожного. Також вона підкреслила, що цих результатів вдалося досягти тільки завдяки згуртованості нашої великої громади, консолідації зусиль влади всіх рівнів і за сприяння міжнародних організацій та партнерів.

Вдячний п. Віцепрем’єр-міністерці та команді Мінреінтеграції за візит і позитивну оцінку важливої роботи, яку продовжуємо проводити разом, не зупиняючись ні на мить. Працюємо для наших людей та країни!

Джерело

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту з помилкою та натисніть Ctrl+Enter.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *