Закарпатська журналістка виграла суд у податківців, які відмовили їй в доступі на інформацію

суд торгівля тротилом фото

Журналістка проєкту “ПравдаЄ” Олена Мудра виграла суд у другій інстанції проти Головного управління ДПС у Закарпатськiй областi, яке відмовило їй у наданні публічної інформації.

Про це Олена Мудра повідомила на своїй фейсбук-сторінці.

За її словами, 23 березня Восьмий апеляційний адміністративний суд залишив чинним рішення Закарпатського окружного адміністративного суду від 25 жовтня 2021 року, яким суд у повному обсязі підтримав її позовну заяву. Суд першої інстанції визнав протиправними дії ДПС області та зобов’язав її розглянути запит журналістки повторно і надати на нього відповідь.

Олена Мудра додала, що постанова суду другої інстанції набрала законної сили того ж дня день, а ДПС має 30 днів на подання касаційної скарги.

“Якщо скаргу не подадуть, то мають виконати рішення суду. Насправді це важлива перемога в плані напрацювання успішної судової практики в отриманні інформації щодо податків, сплачених до державного бюджету юридичною особою. Ця інформація є публічною”, – написала журналістка.

Як повідомляв ІМІ, у 2021 році журналістка проєкту “ПравдаЄ” Олена Мудра надіслала на адресу Головного управління ДПС у Закарпатськiй областi запит щодо суми сплачених податків за користування землею муніципальної форми власності ВАТ “Агропромислова група “Закарпатський сад”. Запит було надіслано в межах підготовки журналістського матеріалу щодо користування землями сільськогосподарського призначення, які не є приватною власністю.

Податківці відмовили журналістці в доступі, зокрема посилаючись на статтю 17 Податкового кодексу України, згідно з якою платник податків має право на нерозголошення контролювальним органом відомостей про такого платника без його письмової згоди.

Журналістка звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду, який визнав відмову податківців у наданні інформації протиправною. Суд зобов’язав податківців повторно розглянути інформаційний запит журналістки та надати на нього обґрунтовану відповідь з урахуванням висновків суду. Податківці оскаржили це рішення.

Джерело

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту з помилкою та натисніть Ctrl+Enter.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *