За “круглим столом” говорили, “як перестати передавати за проїзд” (ФОТО)

За "круглим столом" говорили, "як перестати передавати за проїзд" (ФОТО)

В Ужгороді за участі представників Українського кризового медіа-центру відбувся круглий стіл “Як перестати передавати за проїзд”.

Захід пройшов у формі пост-обговорення теми, зокрема, і процесу впровадження системи валідаторів та електронного квитка у громадському транспорті обласного центру.

Захід був відкритий, а до обговорення запросили представників міської влади, перевізників, представників громадського сектору, активістів та журналістів. На жаль, чиновники міської проігнорували захід, так і не вступивши у полеміку та не привідкривши завісу таємничості, яка, як виявилося, щільно нависла над процесом впровадження електронного квитка в місті ще з кінця минулого року. Натомість під час круглого столу було виокремлено ряд питань, на які міська влада мала б публічно відповісти, роз’яснити, а якщо потрібно – то і підтвердити офіційними документами.

Отже, на чому зупинилося запровадження електронного квитка в Ужгороді:

1) непрозорі умови конкурсу і чому цей конкурс так довго відкладався? Процес розпочався ще у 2016 році, але сам конкурс пройшов тільки у 2018 році;

2) в червні цього року був укладений не зовсім зрозумілий меморандум з ПриватБанком – не вказана відповідальність міської ради за відшкодування пільгових перевезень перевізникам, не розписані технічні характеристики запропонованої системи електронного квитка, нема економічного аналізу, нема економічного обгрунтування, звідки комісія 7%, т.д.;

3) нема чіткого вирішення, як пристосувати систему електронного квитка для людей з інвалідністю;

4) незрозуміло, яким буде механізм контролю над оплатою квитків – за словами перевізників, банк не може забезпечити такого механізму для водія, але й не пропонує альтернативні вирішення;

5) незрозуміло, за які послуги громадяни будуть фактично платити. Звідки комісія 7% для банку і чому, якщо в сусідньому Мукачеві така розмір комісії скаладає тільки 2% ? Кому все ж таки в результаті йдуть гроші, що пасажири сплачують за проїзд?

Багато “незрозуміло”, які в Ужгородській міськраді не готові коментувати – а мали б. Адже йдеться про довготривалі послуги, які будуть оплачувати ужгородці з власних кишень, натомість якість яких поки сумнівна. Зрештою, сумніви зростатимуть кожного разу, як міські чиновники ігноруватимуть заклики до публічності та прозорості – основоположних принципів діяльності державної влади та органів місцевого самоврядування, визначені Конституцією та Законами України.

За "круглим столом" говорили, "як перестати передавати за проїзд" (ФОТО) За "круглим столом" говорили, "як перестати передавати за проїзд" (ФОТО) За "круглим столом" говорили, "як перестати передавати за проїзд" (ФОТО)

 

Джерело

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту з помилкою та натисніть Ctrl+Enter.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *