Вже 43: в Ужгороді встановили ще одну міні-скульптурку

нова мініскульптура Ужгород фото

Вчора, 14 грудня, в Ужгороді встановили ще одну міні-скульпутрку. Цього разу скульптуру розмістили у центральній частині Ужгорода, біля входу у будівлю хімічного факультету УжНУ. Про це у фейсбуці повідомив туризмознавець Федір Шандор.

“Ми це зробили!!! Другети які правили Ужгородом понад 360 років і створили його містом – увіковічнені у скульптурі…, – написав Шандор. – Міні-скульптуру яка поповнила туристичний маршрут «Міні-скульптури Ужгорода» презентували скульптор Роман Мурник Roman Murnik, коваль Степан Руснак та меценат проєкту Сергій Ковач”.


Пам’ятник став уже 43-м у колекції ужгородських міні-скульптур.

Також у повідомленні йдеться, що міні-скульптура присвячена роду Другетів, що має франко-італійське походження. Цей рід мав безпосереднє відношення і до Закарпаття. З ним пов’язують заснування Ужгорода (Унгвара) як міста. Другетам також належав Невицький та Ужгородський замки. Місце для встановлення статуетки обрали не випадково (сквер біля хімфаку) – “Другет” дивиться на свій замок, а позаду нього знаходиться колишня гімназія, що носила його ім’я, поруч з якою у 1943 році стояв пам‘ятник Другетам.

Джерело

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту з помилкою та натисніть Ctrl+Enter.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *