Вчителі та учні Ужгорода зможуть переглянути фільми DOCUDAYS UA-2019 (АНОНС)

Вчителі та учні Ужгорода фото

У листопаді стартує XVI Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA на Закарпатті. Цього року найцікавіші документальні стрічки про права людини вкотре побачать педагоги та школярі закладів освіти Ужгорода, повідомляють із управління освіти міськради.

Через запитання «Дозволити програмі змінити вашу свідомість?» цьогорічний фестиваль розмірковує над тим, як змінюється наше повсякдення, звички та способи комунікації з появою цифрових технологій, які нові можливості вони відкривають для дослідження реальності та які загрози, пов’язані з контролем та інформаційною безпекою, криються в цифровій мережі.

На учасників чекають цікаві обговорення, правоосвітні заходи, виставки тощо. Програма «МЕРЕЖА» – своєрідний знімок віртуального сьогодення. Учні зможуть поміркувати над розкриттям резонансних справ, знаходячи потрібні докази в безмежних просторах Інтернету, шукають правду серед неправдивих новин і суперечливих фактів.
Надзвичайно захоплюючими є короткометражні фільми про важливе у добірці «DOCU/КОРОТКО». Правозахисну складову представляє Всеукраїнська кампанія проти кібербулінгу, мета якої – зменшення проявів кібербулінгу через інформування суспільства та адвокатування змін до державної політики у сфері прав людини. Також заплановані лекції та дискусійні майданчики з розповідями про практику захисту цифрових прав.

Для освітян та школярів Ужгорода у рамках фестивалю відбудуться наступні заходи:
18 листопада 2019 р. – обговорення та показ фільмів «Райдужні діти: портрет Еліки» та «Понад Стіксом» на базі УСШ І-ІІІ ст. №5 для школярів УСШ І-ІІІ ст. №5, 6, 10
15:00 -16:30

19-20 листопада 2019 р. – 2-денний семінар для вчителів та учнів Ужгорода “Кібербулінг у житті сучасного підлітка та права людини” (тренер – правозахисник Олександр Войтенко)

21 листопада 2019 р. – обговорення та показ фільму «Навмисна смерть» на базі Класичної гімназії для школярів Класичної гімназії, ЗОШ №12, 8, 15
15:00 -16:30

21 листопада 2019 р. – обговорення та показ фільму «Неспокій» для вчителів міста на базі Хабу «Смарт-поінт»
15:00 -17:30

25 листопада 2019 р. – обговорення та показ фільму «Без статусу. Україна» на базі УЗОШ №20 – ліцею «Лідер» для школярів УЗОШ №20 – ліцею «Лідер», НВК «Гармонія»
15:00 -16:30

27 листопада 2019 р. – обговорення та показ фільму «Чемпіонка» на базі УЗОШ №7 для школярів УЗОШ №7, гімназії №13, БПЛ «Інтелект» – УЗОШ №11
15:00 -16:30

28 листопада 2019 р. – показ фільму «Колір фасаду – синій» для учнівського врядування міста «КОРЗО»
Місце показу: (Ужгородська міська рада, малий зал).

Обговорення-дискусія на тему проблем збереження архітектурних пам’яток в Україні із головним архітектором міста Олегом Боршовським.

29 листопада 2019 р. обговорення та показ на базі Ужгородського замку для учнів УСШ №2, 3, 4 та Лінгвістичної гімназії фільму «Замок»
15:00 -16:30

3 грудня 2019 р. – Обговорення та показ для учнів УЗОШ І-ІІІ ст. №9 фільмів «Дівчина проти гравітації» та «Послухай»:
15:00 -16:30

15 листопада – 10 грудня 2019 проведення правоосвітнього заходу серед школярів – конкурсу фотографій та фотовиставки «Такі як є: СТОП БУЛІНГ»

10 грудня – відкриття мандрівної виставки «Такі як є: СТОП БУЛІНГ» – Хаб «Смарт-Поінт» , 13.00

4 грудня 2019 р. – проведення із запрошеними медиками, програмістами, психологами, екозахисниками панельної дискусії про шкідливість використання гаджетів. Хаб «Смарт-Поінт»

15:00 -17:30

Фестиваль – не політичний і не комерційний.
Docudays UA – єдиний в Україні міжнародний фестиваль документального кіно про права людини. Входить до Міжнародної мережі правозахисних кінофестивалів Human Rights Film Network. Відбувається щороку в Києві впродовж останнього тижня березня. Після завершення Docudays UA традиційно презентує найкращі фільми в регіонах України під час Мандрівного фестивалю. Покази та обговорення фільмів за участю експертів та експерток з прав людини тривають із жовтня до грудня (включно). Протягом року Docudays UA популяризує авторську документалістику в кінотеатрах у межах проекту DOCU/ХІТ. Розвиває в молоді критичне мислення в кіноклубах медіапросвіти з прав людини Docudays UA. Представляє проект культурної дипломатії SEE UKRAINE в Європі. Допомагає молодим українським документаліст(к)ам з виробництвом фільмів на платформі DOCU/PRO. Щороку випускає каталог нових українських фільмів для промоції закордоном. ХVІI Docudays UA проходитиме з 20 по 29 березня включно 2020 року в Києві.

Джерело

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту з помилкою та натисніть Ctrl+Enter.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *