В УжНУ фотовиставка до 30-ї річниці Оксамитової революції (ФОТО)

УжНУ річниця Оксамитової революції фото

30-у річницю Оксамитової революції у колишній Чехословацькій республіці відзначили напередодні відкриттям фотовиставки про ті події в читальному залі Наукової бібліотеки Ужгородського національного університету.

Таку виставку тут проводять уже вдруге, цьогоріч вона налічує понад 60 робіт. На офіційному відкритті йшлося насамперед про те, що Оксамитова революція у 1989 році почалася з найбільшої студентської демонстрації й призвела до падіння тоталітарного комуністичного режиму, а згодом утворення двох окремих держав – Чехії та Словаччини – з ринковою економікою.

Із вітальним словом звернулися Генеральний консул Словацької Республіки в Ужгороді Мірослав Мойжіта та Генеральний консул Чеської Республіки у Львові Павел Пешек, розповіли про важливість тих подій і необхідність пам’ятати свою історію.

УжНУ річниця Оксамитової революції 3 фото

Директорка Наукової бібліотеки УжНУ Марія Медведь подякувала закордонним гостям, зокрема, за те, що місцем для проведення такої фотовиставки вже не вперше обирають саме студентську книгозбірню, адже студенти були рушійною силою й у подіях Оксамитової революції. Наголосила також, що з тими чехословацькими подіями можна провести чимало паралелей і в історії України кількох останніх десятиліть.

Участь у відкритті експозиції взяли також Генеральний консул Угорщини в Ужгороді Йожеф Бугайла, в.о. Ужгородського міського голови, заступник міського голови Ігор Фартушок, перший заступник голови Закарпатської облради Йосип Борто, заступниця голови Закарпатської ОДА Ольга Травіна, почесний консул Словацької республіки в Україні Олег Адамчук, закарпатські науковці, митці, викладачі УжНУ, студенти, гості з-за кордону.

УжНУ річниця Оксамитової революції 2 фото

Відомий словацький музикант Мартін Гусовський виконав тематичні композиції.

Працівники бібліотеки кажуть, виставка триватиме понад тиждень, аби з нею могли ознайомитися якнайбільше відвідувачів.

До Ужгорода фотоплакати вже були представлені в університетській бібліотеці в Чернівцях, згодом їх покажуть у Львові та Луцьку.

Джерело

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту з помилкою та натисніть Ctrl+Enter.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *