В ужгородському притулку переселенці будуть працювати у власному тепличному господарстві

В ужгородському притулку переселенці будуть працювати у власному тепличному господарстві фото

В Ужгороді на території притулку для переселенців «Я допоможу» розгортають тепличне мінігосподарство з вирощування овочів та зелені.

Проєкт під назвою «Зелена живиця», який розпочала ГО «Я допоможу» спільно із мешканцями притулку, підтримав Український Жіночий Фонд.

На підтримку господарства Фонд виділив грант у розмірі 944 904 грн, які буде витрачено на придбання обладнання, інструментів та фінансування витрат, пов’язаних з агротехнікою у тепличному господарстві, а також на надання психологічної підтримки жінкам- учасницям програми.

Завдяки проекту, за словами керівниці проєкту Тетяни Адамчук, у притулку хочуть вирішити проблему відсутності стабільних доходів у жінок ВПО та їхніх родин, підтримати їх та допомогти самореалізуватися. «Зараз такий час, що треба щось змінювати, шукати інші джерела доходів. Водночас робота на господарстві та практична допомога психолога сприятиме мотивації для подальшої діяльності та психологічної реабілітації. Жінки додатково обтяжені обов’язком піклування про дітей, що крім того додає їм почуття тривоги за майбутнє», – каже Тетяна Адамчук

Євген Лукша (ГО АПМ «Ядро») зауважив, що проект орієнтується на людей, яким подобається така робота. «Це не бізнес, а один з інструментів та можливостей, які жителі притулку можуть використати».

Наразі у притулку «Я допоможу» проживає майже 200 переселенців, з яких 124 жінки. Організатори притулку очікують, що не менше 50% будуть залучені до діяльності у тепличному господарстві з цілорічним циклом виробництва: вирощування, обробка та продаж продукції.

Вже незабаром у притулку обладнають дві опалювані теплиці від українського виробника, розміром 4х2,5х16 м кожна для вирощування овочів та зелені.

Детальніше про проєкт організатори розповіли на вступному семінарі, на який також залучили представника партнерської ГО «Дія-Рівне» Миколу Смолінського. Він докладно розповів потенційним учасницям проєкту про соціальне підприємництво та продемонстрував ефективність такої діяльності на реальних прикладах.

Джерело

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту з помилкою та натисніть Ctrl+Enter.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *