В Ужгороді відкрили міні-скульптурку на честь українських козаків і захисників

В Ужгороді відкрили міні скульптурку на честь українських козаків і захисників фото

В Ужгороді відкрили нову міні-скульптурку козаків – на честь героїв знаменитого мультфільму та на честь усіх українських захисників. На скульптурній композиції (на плечах козаків) також є символічні цифри – 1,2 та 8 – на честь закарпатської 128-ї гірсько-штурмової бригади. Також герої-козаки мають і сучасне озброєння – джавеліни.

Міні-скульптурку встановили у скверику-альпінарії поблизу художнього музею в Ужгороді. Як під час відкриття розповів туризмознавець Олександр Коваль, дату для відкриття обрали не випадково – на День захисників і на День українського козацтва. За словами Олександра Коваля, цьогоріч виповнюється 55 років відомому мультфільму «Козаки», знятому на українській студії «Київнаукфільм». Автор сценарію та режисер — Володимир Дахно. «Це три козаки – Грай, Око і Тур, одягнені в сучасну форму українських військових. Скульптурка присвячена усім захисникам України, зокрема і закарпатській 128-ій бригаді: на композиції є цифри 1, 2 і 8», – сказав Олександр Коваль.

Автор міні-скульптурки Роман Мурник розповів, що додав козакам з мультика і сучасне спорядження та озброєння: «Козаки креативно ставилися до різних подій і от ми додали їм джавеліни, автомат, каску, подібно воїнам тепер. Це було спонтанне рішення, ми з професором Федором Шандором думали, що б можна було присвятити Дню захисника. Склалося так, що і сьогодні і День захисника, і День козацтва, тому наша скульптурка – для всіх захисників».

В Ужгороді відкрили міні-скульптурку на честь українських козаків і захисників

Волонтерка Руху підтримку закарпатських військових Людмила Мандзич додала, що зараз дуже важливо мати такі маленькі символи і для свята, і для захисників: «Сподіваюся, що люди приходитимуть сюди, фотографуватимуть цих козаків, чухатимуть їм носи і трохи підійматимуть собі настрій», – сказала Людмила Мандзич.

Як зазначив туризмознавець Олександр Коваль, «Козаки» – уже п’ятдесят п’ята міні-скульптурка в Ужгороді.

Джерело

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту з помилкою та натисніть Ctrl+Enter.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *