В Ужгороді відбудеться презентація проєкту «Казки Закарпаття. Легка мова»

Казки Закарпаття фото

Сьогодні, 16 серпня, о 13.00 відбудеться презентація проєкту «Казки Закарпаття. Легка мова», що реалізується ГО Центр культурних ініціатив «Фортеця Унг» за фінансової підтримки Українського культурного фонду.

Підсумком проєкту, що реалізовується у рамках програми «Інклюзивне мистецтво», стануть п’ять кольорових книжок легкою мовою, орієнтовані на тих, хто має труднощі з читанням. А таких в Україні є десятки тисяч.

Партнером проєкту є громадська організація «Товариство захисту осіб з інвалідністю «Надія», зацікавлена у створенні такого культурного продукту.

І хоча від початку проєкту минуло менше ніж місяць, вже є перший досвід і напрацювання. Письменник Олександр Гаврош відібрав п’ять текстів закарпатських казок і зробив їхню адаптацію у форматі легкого читання.

Разом із практичним психологом Ольгою Принцовською відбувається апробація текстів в індивідуальному і груповому читанні з учасниками Товариства захисту осіб з інвалідністю «Надія». Художниця Олександра Гаркуша виготовила логотип та емблеми проєкту «Казки Закарпаття. Легка мова».

Було проведено зумконференцію із німецькими фахівцями Анне Лайхтфус та Зімоне Фасс, які спеціалізовано займаються виданням книжок лежкою мовою. Німецький досвід є безцінним, бо досі в Україні художню літературу легкою мовою не видавали.

На зустрічі керівник проєкту Лариса Шувалова розповість про мету та цілі проєкту, а члени команди – про роботу, яку вони безпосередньо здійснюють.

Керівник Товариства захисту осіб з інвалідністю «Надія» Олена Слиган розповість про молодих людей з інвалідністю та їхнє щоденне життя

Презентація проєкту «Казки Закарпаття.Легка мова» відбудеться за адресою: Ужгород, вулиця Цегольнянська, 1, де відбуваються творчі заняття осіб з інвалідністю та апробація текстів у межах проєкту.

Проєкт ”Інклюзивне літературно-художнє видання «Казки Закарпаття. Легка мова» підготовлено за підтримки Українського культурного фонду. Позиція Українського культурного фонду може не збігатись з думкою авторів.

Джерело

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту з помилкою та натисніть Ctrl+Enter.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *