В Ужгороді сфотографували прісноводну болотну черепаху

сфотографували прісноводну болотну черепаху фото

В Ужгороді ще живуть прісноводні болотні черепахи

Болотна черепаха європейська приносить користь, знищуючи личинок комарів та хворих риб. Болотна черепаха — санітар водойм.

Василь Лопіт розмістив на своїй сторінці у ФБ фото черепахи, яку він побачив у місті Ужгород на “Чорних озерах”.

Болотна черепаха європейська (Emys orbicularis) — вид прісноводних черепах, єдиний представник ряду Черепах у фауні України.

Тривалість життя — кілька десятків років. Заселяє неглибокі спокійні водойми, тримається на невеликій глибині, повзає дном або плаває. Плаває досить швидко і спритно, по землі рухається значно повільніше, ніж плаває, але швидше за сухопутних черепах. Виходить на берег грітися на сонці, при цьому може віддалятись від водойми на кілька сотень метрів. Пірнає, тривалий час здатна перебувати під водою, однак у період активного руху спливає на поверхню кожні 15 — 20 хвилин, щоб запастись повітрям. Активна вдень, вночі спить на дні водойми. Як правило, тримаються неподалік від водойми й при найменшому натяку на небезпеку миттєво пірнають на дно, де можуть закопуватись у мул. Болотна черепаха всеїдна тварина.

Найбільша популяція цього виду збереглася на території України, але через нелегальне полювання черепахам загрожує винищення.

Джерело

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту з помилкою та натисніть Ctrl+Enter.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *