В області підтвердили “британський” штам коронавірусу

коронавірус ужгород 17 липня фото

Поки що Україна не має можливості самостійно досліджувати нові штами COVID-19. Тож зразки інфікованих, у яких підозрюють наявність нових штамів, відправляють на дослідження до визначених ВООЗ лабораторій для секвенування, зазначає Центр громадського здоров’я

Раніше отримані результати секвенування з Клініки Шаріте виявили в Україні циркуляцію 18 мутованих штамів — генетичних ліній В1; В1.1; В1.1.1; В1.5 та В2. Вони походять із країн Європи (Італія, Данія, Бельгія та інші), Азії, Великої Британії та Австралії, – йдеться в повідомлення Центру громадського здоров’я.

Також стало відомо, що “британський” штам коронавірусу офіційно зареєстрували у 3 областях України, а саме:

– у Івано-Франківській області;
– у Закарпатській області;
– у Вінницькій області;

Чому коронавірус мутує та що таке “штам”

Віруси, особливо РНК-віруси, постійно мутують. Тобто від початкового варіанту утворюються окремі мікроорганізми. У кожного нового штаму є свої морфологічні та фізіологічні особливості. Іноді різні штами вірусу можуть виявлятися в одному зразку в різний проміжок часу або навіть одночасно. Це нормальне явище, адже в організмі віруси розмножуються, розвиваються та мутують таким чином, аби вижити.

Коронавірус SARS CoV-2 є РНК-вірусом. Простіше кажучи, це сукупність генетичного матеріалу, упакованого всередину білкової оболонки. Як тільки вірус РНК вступає в контакт з господарем, то починає створювати нові копії себе, які, відповідно, продовжують інфікувати інші клітини.

Інтенсивна мутація коронавірусу цілком природна, адже РНК-віруси, такі як грип та кір, більш схильні до змін та мутацій у порівнянні з вірусами ДНК (герпесом, віспою та вірусом папіломи людини).

Небезпечні штами коронавірусу SARS-CoV-2

Нині домінантною мутацією COVID-19 є мутація D614G. Її зафіксували ще на початку 2020 року і відтоді вона поширилась по всьому світу. Вчені вважають, що вона зробила коронавірус у 8 разів заразнішим.
Натомість “британський” штам коронавірусу N501Y, за попередніми даними, на 64% смертельніший за інші штами COVID-19.
Також є пересторога стосовно південноафриканського штаму. Хоч він і не є смертельнішим за оригінальний штам, він на 50% заразніший. Вчені побоюються, що він має стійкість до антитіл людей, які перехворіли, та вироблених вакцин. Якщо це дійсно так, то у випадку поширення цього штаму підвищується ризик виникнення повторних інфекцій.
Більшість виявлених мутацій коронавірусу є незначними та не становлять небезпеки.

Джерело

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту з помилкою та натисніть Ctrl+Enter.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *