В Мукачівській лікарні св. Мартина проводять штучне охолодження немовлят, заради їхнього порятунку

штучне охолодження немовлят фото

Краніоцеребральна гіпотермія – це складний метод, який використовують у перші години життя дитинки. Він дозволяє врятувати новонародженого від інвалідизації в майбутньому.

Як розповідають в Мукачівській міськраді, каніоцеребральну гіпотермію застосовують у лікарні святого Мартина майже півроку. За цей час вдалося врятувати 10 діточок.

Тривалість процедури становить 3,5 доби (84 години), вона проводиться в 2 етапи:

  • Охолодження. Процес активного охолодження триває 3 доби (72 години), встановлюється так звана керована гіпотермія, підтримує температуру тіла в межах 33-34°С. Апаратура для охолодження являє собою високотехнологічні системи.
  • Зігрівання. Підвищення температури організму проводиться поступово протягом 12 годин до досягнення нормального рівня. При цьому проводиться інтенсивна терапія – підтримання кровообігу, дихання, мікроциркуляції, оксигенотерапія.

За вказаний період часу гіпотермії, навіть при важкій енцефалопатії, вдається зберегти життєздатність більше 70% клітин мозку та інших органів, які були приречені на загибель. Тим самим наші лікарі рятують немовля від івалідизації та дарують шанс на нормальне життя.

В Мукачівській лікарні св. Мартина проводять штучне охолодження немовлят, заради їхнього порятунку

Згідно зі статистикою, щорічно у світі народжується 1 мільйон дітей з різного генезу гіпоксією. Гіпоксією новонародженого називається кисневе голодування головного мозку, що призводить до його дисфункції, а також порушує роботу інших систем. Гіпоксія головного мозку становить величезну небезпеку для новонародженого і може призвести до його інвалідизації і навіть смерті.

Роль штучної гіпотермії (охолодження) новонароджених полягає в зниженні загального обміну речовин і, відповідно, потреби клітин організму в кисні. В умовах гіпоксії охолодження запобігає загибелі клітин, зокрема, мозку та зберігає їх життєздатність.

Немовлятам, які народилися з асфіксією, енцефалопатією, метаболічним ацидозом, з судорожним синдромом, та з оцінкою за шкалою Апгар менше 5 балів, показано штучне охолодження. Таких малюків відразу переводять у відділення реанімації новонароджених, підключають апарат штучної вентиляції легенів (ШВЛ), встановлюють катетер у вени для постійної підтримуючої медикаментозної терапії, підключають датчики основних функцій, в тому числі температури тіла, пульсу, тиску, електрокардіографія, энцефалографія, термографія тіла, дитину обгортають спеціальною термо-ковдрою.

Джерело

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту з помилкою та натисніть Ctrl+Enter.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *