Ужгород отримав іменне пиво

Ужгород отримав іменне пиво фото

Ужгород отримав іменне пиво, а Закарпаття- пивоварню від найкращих спеціалістів Європи

Ужгород має власне іменне пиво. Презентували духмяний хмільний напій на початку червня у крафтовій пивоварні Yuber, яка відкрилася наприкінці минулого року. У листопаді працювати почали у тестовому режимі, у грудні пивоварня отримала ліцензію. А потім прийшов коронавірус і зіпсував масштабні плани. Проте виробництво набирає обертів, і незабаром Yuber планує запрацювати на повну потужність.

Юрій Бережник, власник крафтової пивоварні Yuber, який зробив максимум для того, щоб втілити власну ідею, задоволено показує виробництво.

«Почали з того, що привезли каміон продукції -12 сортів солоду з Чехії, Німеччини та США, – каже господар пивоварні. — Я купив в одних з найкращих виробників пива в Чехії технологію та рецептуру».

Допомагав у запуску виробництва теж чеський пивовар, фахівець, який 27 років працював на заводі у Пльзені, 18 з яких був головним пивоваром. «Я мав свою уяву, як запустити процес, але ми все зробили, як рекомендували чехи, – додає Юрій Бережник.

У приміщеннях із солодом сторожами- коти. Продукція недешева і дуже якісна, миші йдуть не гірше, ніж клієнти на пиво.

Юрій Бережник коротко пояснює процес пивоваріння та демонструє обладнання:

«30 градусна рідина закачується у чан, 2 години проходить температурні режими, щоб була ферментація. Поті надходить у чани для фільтрації, знову у варочний чан і з додаванням хмелю. Після того, як пиво зварене, міряється рівень цукру, рідина охолоджується. вариться, після чого пиво готове, міряється цукор, готове можна охолоджувати.

Ми не працюємо поки що 100%, бо обладнання дуже дороге. Запускаємося поступово, потужність пивоварні – 300 тис.літрів, наразі ми виготовляємо 100 тис. літрів. Якби не було коронавірусу, ми б працювали на повну потужність. Три місяці карантина нас вбили і незрозуміло, коли це все закінчиться. Але все влаштовано так, що у будь-який момент ми можемо доустановити обладнання і розширити виробництво».

У пивоварні спеціальна базальтова підлога, яка не піддається впливу кислот та іншим руйнівним процесам. Так само багато інших речей, які витримують агресивне середовище.

Ще одна технологія, яку застосували в Yuber: по спеціально встановлених каналах готове охолоджене пиво надходить безпосередньо у паб, ресторан та боулінг-клуб. При цьому рідина не нагрівається і відсутні зайві впливи.

Юрій Бережник розказує, що з початку реалізації своєї ідеї зіштовхнувся з купою скептиків, але хотів зробити справді якісний продукт, за який не соромно.

«Я беру повну відповідальність за свій продукт. Я не мав завдання зробити тільки пивоварню, продавати кудись пиво і не відповідати за продукт. Пивоваріння, особливо крафтове, — це культура, до котрої Україна лише йде. Ми на початковій стадії. Потрохи крафтові виробники забирають ринок у не дуже чесних пивоварів –монополістів, які під себе зробили закони з купою перепон для малих виробників. Я розраховував на одну суму. Думав впишемся у 300-400 тис. євро, коли приїхали чехи пояснили, що потрібно мінімум 700-800 тис.євро. У результаті на все пішло півтора мільйона євро».

Ще одна гордість пиваварні Yuber –професійна бар-стійка, встановлена чеським підприємством, яке має 97 світових патентів та ліцензію на виготовлення такого обладнання у середній та західній Європі.

«Це рівень «бугатті», навіть не «ламборджіні», розрахована мінімум на заклади Львова чи Одеси», -додає Юрій Бережник.

Відтепер пиво від найкращих європейських пивоварів за найкращими світовими технологіями в Ужгороді. Пивоварня Yuber виготовляє 7 сортів пива. Одне з них, яке вже стало візитівкою – «Ужгородське пиво» 10% – м’яко охмелений світлий, класичний лагер, який вариться з використанням гіркого сорту хмелю «Магнум», що дає терпку обволікаючу гіркоту і тонкий аромат.

Джерело

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту з помилкою та натисніть Ctrl+Enter.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *