Угорського політика-контрабандиста, якого упіймали на “Лужанці”, досі не покарано (ВІДЕО)

легень контрабанда кордон фото

В Угорщині не відкрито жодного кримінального провадження проти політика Жолта Легені, якого українські митники зловили на контрабанді сигарет на українсько-угорському кордоні у грудні 2020 року, – повідомляє угорське видання index.hu

Нагадаємо, що у грудні 2020 року на контрабанді попався 42-річний житель прикордонного містечка Кішварда Жолт Легень.

В пресслужбі Мукачівського прикордонного загону розповіли, що громадянин Угорщини на КПП “Лужанка” пред’явив прикордонникам дипломатичний паспорт, який не є акредитованим в Україні.

Прикордонники вирішили перевірити автівку на наявність контрабанди. Водій на початку відмовився дозволити перевірку автомобіля, посилаючись на дипломатичний захист. Це нарешті було зроблено після того, як на місце події були запрошені представники консульства Угорщини в Берегові. Всього було виявлено понад 10 000 пачок без акцизних марок з позначкою «FOR DUTY FREE ONLY».

Сам Легень стверджував, що не знає як сигарети потрапили у його автомобіль.

Жолт Легень насправді виявився не дипломатом, а політиком – він представляв соціалістичну партію MSZP на сході країни, у 2014 році був обраний депутатом парламенту Угорщині від MSZP, пізніше був головою Національної ради з питань етики та дисципліни. Однак після випадку на кордоні лідер партії Ференц Дюрчань вирішив позбутися від такого партійця-контрабандиста.

Натомість про саму справу в Угорщині не забули. Утім на депутатський запит (від опонентів соціалістів з “Фідесу”) головний прокурор Петер Полт дав відповідь, що від української влади, яка виявила контрабанду, жодного запиту про цю справу не надходило. Отже, і притягнути угорця до відповідальності неможливо.

Джерело

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту з помилкою та натисніть Ctrl+Enter.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *