У центрі Ужгорода тріщить по швах історична пам’ятка – будинок Рафанда

будинок Рафанда фото

Гола цегла і величезна дірка у підвал – так виглядає фасад будинку по вулиці Назалежності в Ужгороді.

Штукатурка сиплеться з усіх боків будинку. Аби не падала на голови, жителі огородили частину двору стрічкою, щоб люди ішли в обхід будівлі. Через відсутність вентиляції у підвалі, де до речі розміщується і бомбосховище, тріщинами пішли і стіни. Ще однією проблемою мешканців є дах, який постійно протікає.

У будинку проживає більше сотні жителів, і він – пам’ятка архітектури. Зведена у міжвоєнний період, будівля є частиною історичного чеського кварталу – між іншим єдиного на всю Європу – що й робить будинок унікальним.

П’ять років тому тут створили ОСББ, полагодили проводку, з фінансуванням міської ради зробити водопровід. Але самостійно впоратися із вологою, та відновленням фасаду не можуть.

Жителі переконані: будинок – архітектурна пам’ятка, потребує реконструкції. І її мають зробити силами чиновників. Та все, що їм поки пропонують, – це отримати кошти на ремонт через житловий фонд міськради. Ужгородці переймаються, що поки питання рушить з мертвої точки, від будинку залишаться самі руїни.

Джерело

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту з помилкою та натисніть Ctrl+Enter.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *