У Хусті чоловік виносив бюлетені з дільниці для “каруселі”

політика вибори європейська солідарність фото

Стало відомо про те, що у Хусті чоловік виносив бюлетені з виборчої дільниці.

Тепер зловмиснику “світить” до 2 років позбавлення волі. Якщо виявиться, що член ДВК у «схемі» – йому загрожує від 2 до 5 років позбавлення волі.

«Карусель» є сленговим терміном, який “використовується у практиці виборчого права для позначення технології фальсифікації результатів виборів шляхом здійснення підкупу виборців біля виборчої дільниці за круговим принципом”.

Суть технології: виборець виносить із приміщення виборчої дільниці свій незаповнений бюлетень і віддає його старшому виконавцеві шахрайської групи.

Далі на цьому бюлетені ставиться позначка за потрібного кандидата, і в такому вигляді бюлетень передається наступному з учасників «каруселі».

Цей учасник, прийшовши на дільницю, ховає виданий йому незаповнений бюлетень, а до урни кидає бюлетень із попередньо поставленою відповідною позначкою. Незаповнений бюлетень після виходу з дільниці передається старшому групи, і далі «карусель» прокручується потрібну кількість разів.

Саме це порушення вже зафіксовано на виборчій дільниці в м. Хуст, що знаходиться в ЗОШ №5.

Правоохоронці затримали правопорушників.

Відкрито кримінальне провадження, чоловіка відправлено до відділу поліції. Попереду суду та умовне, або реальне позбавлення волі.

Виїздом правоохоронців до ДВК 210794, встановлено, що чоловік, після отримання 4 бюлетенів намагався винести їх за межі виборчої дільниці.

Джерело

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту з помилкою та натисніть Ctrl+Enter.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *