У Боздоському парку в Ужгороді буде льодова ковзанка (Фото)

В Ужгороді з’явиться ковзанка фото

Нещодавно у Боздоському парку з’явився банер, який інформує про наміри комунального підприємства «Парк культури та відпочинку «Під замком»» змонтувати на території льодову ковзанку.

Ця новина у багатьох ужгородців викликала багато запитань, у соцмережах лунали сумніви щодо доречності відкриття такого об’єкту та витрачання на нього коштів під час війни. Тож  вирішили розібратися й розпитати, що за об’єкт зводиться у Боздоському парку та хто фінансує ці роботи.

«Боздоський парк у зимовий період майже не має, чим привабити людей, – каже директор КП «Парк культури та відпочинку «Під замком»» (це КП відповідає за два ужгородських парки) Анатолій Ковальський. – Минулоріч тут відкрили тюбінг, але цього мало, хочеться, аби парк міг запропонувати ще щось для розваг дітей та дорослих. Тож ми давно, ще до початку повномасштабної війни, планували зробити на території парку гарну ковзанку». Чи на часі такі розваги? Керівник комунального підприємства вважає, що цілком на часі, бо діти, мовляв, не мусять жити війною, а повинні мати щасливе дитинство і гарні спогади.

На спорудження ковзанки, за словами Анатолія Ковальського, не піде ані копійки бюджетних коштів – всі витрати бере на себе підприємець, з яким комунальне підприємство заключило договір про співпрацю (такі договори заключають з усіма підприємцям-власниками розважальних атракціонів). Зі свого боку КП надає лише доступ до електроенергії та інших комунікацій. Територію для облаштування ковзанки обрали ліворуч від центрального входу до парку, неподалік пішохідної та велодоріжки. Це місце підходило через те, що там не було цінних великих дерев, росли лише самосіви на ділянці з бетонними залишками якогось атракціону. За словами Анатолія Ковальського, залишки фундаменту вказують на те, що колись на тому місці стояв доволі великий атракціон – можливо, колесо огляду. Цей фундамент частково використають для зведення комплексу льодової ковзанки. Аби розчистити територію, довелося зрізати 12 дерев, однак натомість, як запевняють у комунальному підприємстві, поруч були висаджені 24 дерева цінних порід.

У Боздоському парку в Ужгороді буде льодова ковзанка (Фото)

Якою ж буде ця ковзанка – розпитали у підприємця Артура Т. (не будемо за його бажанням повністю називати прізвище, оскільки він не є публічною особою), котрий заключив договір про співпрацю з КП «Парк культури та відпочинку «Під замком»». «Як батько двох дітей, я добре знаю, що в Ужгороді майже немає цікавих зимових розваг. Тому й з’явилася ідея відкриття льодової ковзанки в нашому Боздоському парку, який є осередком дозвілля та сімейного відпочинку в теплий період року. Тепер його буде цікаво відвідувати і взимку», – каже підприємець.

Загалом його ідея полягає у тому, аби створити на території Боздоського парку осередок красивої зимової казки. Комплекс складатиметься зі власне ковзанки, зони відпочинку, фуд-корту та ялинкового ярмарку. Ковзанка, за словами підприємця, буде стандартного європейського розміру – 40х20 метрів. Вона не надто підходитиме для спорту, буде розрахована на звичайних любителів покататися на ковзанах.

Нині на території, відведеній для облаштування ковзанки, проводяться підготовчі роботи. Вже незабаром має розпочатися монтаж спеціального професійного обладнання, привезеного з Європи, – системи з охолоджувальною рідиною, яка дасть можливість робити справжній, а не штучний лід. Спеціальна льодозаливна машина під час експлуатації регулярно вирівнюватиме поверхню ковзанки, аби зробити її ідеально гладенькою. Підприємець придбав це обладнання з тим розрахунком, що проєкт діятиме щонайменше кілька років, тобто ковзанка у Боздоському парку, ймовірно, працюватиме не лише цієї зими. У теплий період року вона не діятиме, навесні її демонтують.

У Боздоському парку в Ужгороді буде льодова ковзанка (Фото)

Коли відкриється ковзанка, ані підприємець, ані директор КП ««Парк культури та відпочинку «Під замком»» сказати наразі не готові. За попередніми планами, перші відвідувачі матимуть змогу стати там на ковзани вже на свято Миколая. Не придумали поки й назви для нового розважального комплексу. Про усі деталі щодо відкриття, цін та програми лояльності обіцяють розповісти пізніше. А ви як гадаєте, наші шановні читачі, потрібна нам зараз зимова казка?

У Боздоському парку в Ужгороді буде льодова ковзанка (Фото)

Тетяна ЛІТЕРАТІ, «Про Захід»

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту з помилкою та натисніть Ctrl+Enter.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *