Турецькі вчені створили прилад, який за 10 секунд діагностує коронавірус

коронавірус діагностика винахід фото

Турецькі вчені створили прилад, який на базі передових оптичних технологій діагностує інфікування коронавірусом за 10 секунд, повідомила прес-служба Бількентського університету.

“Цим приладом можна виявити вірус, що спричиняє зараження COVID-19, протягом максимум 10 секунд, використовуючи зразок слизової оболонки ротової порожнини”, – йдеться в заяві.

Як повідомляється, принцип дії приладу під назвою Diagnovir базується на оптичних властивостях, коли в разі наявності вірусу змінюється колір, а його виявлення відбувається з високою імовірністю.

“У цій системі патогени виявляються впродовж 10 секунд шляхом динамічного прийому флуоресцентного сигналу через мікросхему виявлення збудників, розроблену спеціально для облаштування біосенсора”, – повідомили у Бількентському університеті.

Зазначається, що для приладу достатньо матеріалу з ротової порожнини, а не носоглотки, що також робить його зручнішим для використання.

На відміну від ПЛР-тестів, система базується не на реплікації зразків, а на виявленні наявності або відсутності вірусу за допомогою передових оптичних методів.

Прилад продемонстрував ефективність на рівні 99% у виявленні вірусів у доклінічних дослідженнях.

Планується, що Diagnovir буде запущено в масове виробництво. Вчені планують, що з часом його буде налагоджено так, що він зможе виявляти інші віруси, не лише COVID-19.

Джерело

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту з помилкою та натисніть Ctrl+Enter.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *