Три пункти прийому вторсировини працюють в Ужгороді (ВІДЕО)

Три пункти прийому вторсировини працюють в Ужгороді фото

Три пункти прийому вторсировини працюють зараз в Ужгороді. Це на сім менше, ніж торік, розповіла екологиня Оксана Станкевич-Волосянчук.

Ужгородець Володимир Федірко до пункту прийому вторинної сировини приніс 10 кілограмів паперу. Макулатуру, пластик та скло він здає кілька разів на рік.

ВОЛОДИМИР ФЕДІРКО, здає макулатуру

Здаю, як накопичується. Збираю і здаю, щоб не валялося під ногами, на вулиці – теж. Все, що можна здати до пункту вторсировини, приношу сюди. Тут не в коштах справа, просто, щоб не було під ногами, бізнес на цьому не роблю.

У пункті прийому вторсировини на околиці Ужгорода за кілограм макулатури платять 50 копійОк. Торік ціна становила дві гривні, каже керівник заготівельної станції вторинної сировини Руслан Шварц.

РУСЛАН ШВАРЦ, керівник заготівельної станції вторинної сировини

Сміття з Європи, якого зараз дуже багато закупляють на переробку в ЄС і завозять в Україну і паде ціна на нашу українську вторсировину. Їхня вторсировина дешевша, ніж наша і її там дуже багато, а Європі це вигідно, яка різниця, як здихатися від сміття, наприклад: вивезти в Україну. Це набагато вигідніше, ніж переробляти. От і маємо таку ситуацію, що заготівельні фірми закриваються, тому що невигідно займатися цим, а сміття, як везли, так і везуть.

Екологиня громадської організації “Екосфера” Оксана Станкевич-Волосянчук закриття пунктів прийому коментує так:

Півроку вже мали б вживатися якісь заходи, для того щоб стимулювати переробку саме нашої вторсировини, нашого сміття, яке накопичується в нас. В нас переробляється тільки, 6 відсотків, і зараз якщо ми втратимо ще й ці 6 відсотків, притому, що у порівнянні з тим, що було 10 років тому: в нас всі сміттєзвалища вичерпали свій ресурс, в нас вже нема, куди звозити, це просто катастрофа. Наступає серйозний сміттєвий колапс, і це буде не просто місто Львів, як ми мали кілька років тому, а це буде по всій країні.

За словами Оксани Станкевич-Волосянчук, зараз в Ужгороді залишилося три пункти прийому вторинної сировини. Торік було десять.

Джерело

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту з помилкою та натисніть Ctrl+Enter.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *