Світова рада русинів засудила зустріч Земана із закарпатськими сепаратистами (ФОТО)

Світова рада русинів засудила зустріч Земана із закарпатськими сепаратистами (ФОТО)

3 вересня у Празі відбулась зустріч президента Чехії Мілоша Земана з представниками так званої «Світової ради Підкарпатських русинів» Михайлом Тяском і Василем Джуганом, яких в Україні підозрюють у сепаратизмі та розпалюванні міжнаціональної ворожнечі, та які користуються сумнівною репутацією й поміж самими русинськими організаціями Європи.

За інформацією чеських ЗМІ, на зустрічі в офіційній канцелярії президента Чехії Мілоша Земана були присутні семеро гостей, серед яких закарпатський священик УПЦ МП Дмитро Сидор, засуджений в Україні за сепаратизм у 2012 році, Михайло Тяско та Василь Джуган – підприємці, які давно проживають в Чехії і часто літають до Москви та Криму, а також ужгородський псевдо-активіст Іван Данацко, який неодноразово потрапляв у поле зору правоохоронців через блокування міжнародних трас, проведення мітингів та «розхитування ситуації» на Закарпатті.

Серед «русинів-делегатів» була присутня і скандально відома Тетяна Поп, у минулому – фотомодель, учасниця шоу «Холостяк», а сьогодні – активний «борець» за права русинів Закарпаття, яка проживає у Москві.

Делегати поскаржились президенту Земану нібито на «порушення прав і свобод, а також утиски русинів на Закарпатті», до речі більшість делегатів-русинів не проживає в Україні, а той, в свою чергу, пообіцяв переговорити з новообраним президентом Володимиром Зеленським щодо цих наболілих питань. Піднімалось також питання визнання народності русинів, а також більшої автономії для Закарпаття у складі України.

У канцелярії ж президента Чеської республіки про зустріч з русинами повідомили декількома загальними реченнями та одним спільним фото.

Світова рада русинів засудила зустріч Земана із закарпатськими сепаратистами (ФОТО)

Посол України в Чехії Євген Перебийніс повідомив, що активісти, які виступають від імені русинів, “займаються не тільки своєю культурою і мовою, але й подальшою дестабілізацією нашої країни, яка на сході вже бореться з проросійськими сепаратистами і агресією з боку Росії”.

Русинське питання – це не питання національності, а політичний проект, який в значній мірі підтримує, просуває і фінансує Кремль з метою дестабілізації ситуації в Україні, насамперед у Закарпатті, – цитують дипломата журналісти ТСН.

Вищезгадана зустріч президента Чехії та теми, які на ній обговорювались, наробили неабиякого галасу в інформаційному просторі двох держав, які призвели до негативних наслідків. До прикладу, одразу після проведення зустрічі до українського МЗС для отримання роз’яснень було запрошено посла Чехії в Україні Радека Матулу.

Чеський дипломат заперечив будь-які заклики з боку Чехії щодо русинської автономії у Закарпатті та підтвердив підтримку територіальної цілісності України в рамках міжнародно визнаних кордонів. Чеська сторона підготує з цього приводу офіційну інформацію, – зазначила речниця МЗС України.

Тим часом, спікер президента Чехії Іржі Овчачек уточнила, що Мілош Земан під час зустрічі з русинами заявив про підтримку територіальної цілісності України.

Його слова – лише констатація змісту Мінських домовленостей. Зміна централізації, яку вони передбачають, – цілком і повністю внутрішня справа України. У цей процес пан президент у жодному разі не буде втручатися”, – цитує речницю українське видання ТСН.

Не дивлячись на те, що вказані події відбувались на початку вересня цього року, актуальність питанню зустрічі повернуло засідання Світової ради русинів, яке проходило в суботу 28 вересня у місті Вінковці на території Хорватії. На зустрічі членів ради, які були офіційно обрані на XV Світовому Конгресі Русинів, були присутні русини з шести країн: Угорщини, Хорватії, Сербії, України, Польщі та Румунії. На засіданні ради русинів у Хорватії, яка є колективним міжнародним органом, що турбується проблемами русинів зі всієї Європи, обговорювали також і зустріч представників громадської організації «Світова рада Підкарпатських русинів» з президентом Чехії. Як виявилось, ніхто не делегував право представляти інтереси русинів на цій зустрічі у Празі членам вищезгаданої ГО, а також й те, що публікація у ЗМІ тез зустрічі вдарили по іміджу та репутації русинів Європи.

За інформацією хорватських ЗМІ, на засіданні ради русинів Георгій Фірчак із Румунії запропонував створити комісію, яка б слідкувала за стандартами діяльності ради, русинських організацій. Йшлося також про невідповідність манери проведення зустрічі з президентом Земаном ідеям русинства.

Вже в українських соцмережах активні члени русинського руху засудили участь у зустрічі закарпатського псевдоактивіста Івана Данацко, який буквально недавно долучився до русинів і не завжди відстоює їх загальноприйняті позиції.

Світова рада русинів засудила зустріч Земана із закарпатськими сепаратистами (ФОТО)

Стає зрозумілим, що міжнародний русинський рух, який переймається проблемами русинів Східної Європи не тільки не розділяє, але й не визнає так званих лідерів ГО «Світова рада Підкарпатських русинів», які є частими гостями «кремлівських кабінетів», не проживають в Україні та намагаються «розхитати» ситуацію у мирному Закарпатті. Ймовірно, горе-активісти виконують завдання спецслужб країни-агресора, а міжнародні лідери, проводячи подібні зустрічі, ризикують втратити авторитет на світовій арені, беручи участь в «брудних іграх політичного русинства».

Джерело

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту з помилкою та натисніть Ctrl+Enter.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *