Студентка з Закарпаття виконала норматив майстра спорту України

студентка виконала орієнтування фото

17-річна третьокурсниця коледжу УТЕФК КНТУ Євгенія Олексій у складі збірної команди Закарпатської області посіла друге місце у відкритому класі серед жінок в парі з Ольгою Ільковою на чемпіонаті України зі спортивного орієнтування у виді рогейн.

У селі Тимченки Харківської області з 31 жовтня по 1 листопада відбувся чемпіонат України зі спортивного орієнтування у виді рогейн. У змаганнях взяли участь близько 150 учасників зі 16 областей. Закарпатську область представляли спортсмени комплексної обласної дитячо-юнацької спортивної школи «Спартак» (директор Щадей М.С.).

Чудовий результат серед юніорів до 20 років показали Олександр Желізняк та Олег Пеприк, які посіли першу сходинку.

У дівчат юніорок до 20 років перемогу святкувала Євгенія Олексій, яка в парі Ольгою Ільковою вибороли перше місце, а в абсолюті серед жінок посіли другу сходинку та виконали норматив майстра спорту України зі спортивного орієнтування.

У чоловіків Георгій Фечо в парі з Сергієм Сокуром (м. Кропивницький) посіли 5 місце.

Змагання виявилися надзвичайно важкими: 14 годин темряви, цілу ніч не вщухав проливний дощ, на полях пронизував сильний вітер… Однак, вихованцям КОДЮСШ «Спартак», не дивлячись на природні перепони, вдалося показати чудові результати.

Свою спортивну кар’єру Євгенія Олексій розпочала у 12 років, записавшись до туристичного гуртка при Закарпатському центрі туризму у клубі “Кам’яниця” під керівництвом Сергія Готри, пізніше – в клубі КСО “Максимум” у Георгія Феча.

Довідка

Рогейн – це самостійний вид спорту, досить близький за змістом до спортивного орієнтування, пригодницьких перегонів і гірських марафонів. Формально його можна вважати командним (склад команди від 2 до3 осіб) добовим орієнтуванням по вибору, хоча насправді він значно відрізняється від класичного спортивного орієнтування. На відміну від спортивного орієнтування – індивідуального виду спорту, – де розташування дистанції до самого старту є секретом для учасників, у рогейні спортсмени знайомляться з місцем знаходження контрольних пунктів за 2-3 години до старту. Команда сама визначає собі завдання під силу, вибирає порядок проходження дистанції і темп руху. Формат змагань (взяття контрольних пунктів за вибором) дозволяє в будь-який момент повернутися в базовий табір, де забезпечена гаряча їжа, можна переночувати і продовжити проходження дистанції на наступний ранок.

Перші змагання з рогейну були проведені у 1976 році в Австралії. Перші старти поза межами далекого континенту відбулися у 1986 році в Канаді. У 1989 році, після створення міжнародної федерацію рогейну (International Rogaining Federation – IRF) , цей вид спорту поширився по всьому світі, в Україні його розвитком опікується Федерація спортивного орієнтування.

Джерело

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту з помилкою та натисніть Ctrl+Enter.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *