«Рогаті корали»: на Ужгородщині полюють за «курячими лапками»

гриб рогаті корали фото

На відміну від білих та підосичників, у лісах Ужгородщини полюють за рідкісними грибами.

Хоч цьогоріч осінній сезон тихого полювання у лісах Закарпаття доволі щедрий, на відміну від літнього, та от фартить на багатий улов не кожному. І лиш досвідченому мисливцю під силу натрапити на унікальні за зовнішнім виглядом червонокнижні трофеї.

Одними із унікальних трофеїв, занесених до Червоної Книги України, є екзотичні гриби – корали роду Ramaria. У народі ці гриби називають по-різному: «курячі» або «ведмежі лапки», рогатик, оленячі ріжки.

У Тур’я-Реметі гриб величають «щіткою». За словами сільських грибників, хоча гриб й червонокнижний, та зустрічають його у тамтешніх лісах не рідко. А часом вдається натрапити на цілу поляну із цими грибами.

Та слід зауважити, серед рогатиків є і отруйні гриби. То ж при їхньому зборі слід бути уважними. Наразі полюють на «оленячі ріжки» найбільше в дубових лісах Тур’я Ремети. А ось ці екземпляри (на фото у галереї «ГК») пощастило знайти журналісту видання.

Гриби роду Ramaria – «оленячі ріжки» (рамарія жовта або ж рамарія золотиста) є дуже смачними, кажуть гурмани. Їх відносять до четвертої категорії у грибній ієрархії. Найсмачнішим із цього роду є рамарія гроновидна.

У лісах зустрічається рідше порівняно із рамарією жовтою.

Джерело

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту з помилкою та натисніть Ctrl+Enter.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *