Підозрюють ромів: у Зарічеві забили на сполох

гриби ліс кошик фото

Мова іде про одне із чудових джерел питної води у селі на Перечинщині.

Багаторічне лісове джерело у Зарічеві Перечиннської ОТГ може висохнути у найближчий період. Причина цьому, побоюються місцеві жителі, нещадні рубки у цій місцині останнім часом.

Як відзначають селяни, джерело повсякчас було у нагоді місцевим. Вода тут ніколи не пропадала, у будь-яку пору її було предостатньо. Завжди зберігала однаковий рівень. А що головне, то ця унікальна водойма, що розташована у підніжжі гори Хоуп (вулканічного утворення), не замерзала узимку. Цей факт пояснити місцеві не можуть, водночас подейкують, що студник має підземні термальні жили. Проте, це лиш здогадки жителів. Ніхто насправді не досліджував джерело, однак люди вірять в його силу.

Щоразу, у літній сезон, вода з джерела рятувала від спеки і грибників, і пастирів, що гнали на випас худобу.

Це місце, як ми уже писали у попередніх публікаціях, є історичним для зарічівців.

Колись поряд із джерелом була водойма, по якій пливли на гайовах (саморобних дерев’яних посудинах).

Багато років поспіль те джерело, яке у народі вже охрестили “Дідовою студничкою”, оточували міцними стовбурами дерева-старійшини – вільхи. Власне, дерева, як відзначають місцеві жителі, і були весь цей час охоронцями води в джерелі. Саме вони й не давали природному скарбу із надр землі загубитись, пропасти. Наразі, як наголошують люди, всі вільхи, і саме з найтовщими стовбурами, що росли на території джерела, днями вирізали невідомі. Люди подейкують, що до цього можуть бути причетні місцеві роми, які їздять з підводами й заготовляють дрова.

Але поки злодій не впійманий, то і проблема залишається не розв’язаною. А дерева ж то є ще у лісі…

Відзначмо, останнім часом ліси нещадно вирубують абсолютно у всіх закарпатських громадах. Не винятком є і Березнянщина, де відбувся конфлікт між місцевим населенням й ромами. Скандал потрапив на відео та набув резонансу.

На жаль, і в період війни в Україні, шкідників-лісорубів не меншає, власне як і вантажівок із нелегальною деревиною. Періодично водіїв із “краденим” лісом таки спиняє поліція та штрафує. Та цього, на жаль, дуже замало, щоб поставити крапку в нещадній лісорубній діяльності в цілому.

Джерело

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту з помилкою та натисніть Ctrl+Enter.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *