Пенсійники провели флешмоб на тему легалізації зарплати

пенсійники провели флешмоб на тему легалізації заробітної плати фото

Флешмоб на тему легалізації заробітної плати провели фахівці головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області на ужгородських ринках, інформує ГУ ПФУ у Закарпатській області.

На центральному речовому ринку по вул. Краснодонців фахівці Фонду розповсюджували інформаційні буклети, роз’яснювали громадянам переваги легальної зайнятості та необхідність дотримання законодавства про працю. Підприємцям не зайве було нагадати, що з 1 січня 2020 році мінімальна заробітна плата становить 4723 гривень.

При цьому мінімальний страховий внесок встановлено у розмірі 22 відсотків до визначеної бази нарахування єдиного внеску, який становитиме 1039 гривень і 6 копійок на місяць (4723 грн х 22 відсотки).

Фахівці Фонду провели й індивідуальні бесіди із підприємцями та їх найманими працівниками, пояснюючи, що у випадку, коли найманий працівник отримує заробітну плату в «конверті», а роботодавець не сплачує за нього єдиний внесок, цей період не буде врахований до страхового стажу працівника та, відповідно, не враховуватиметься при визначенні розміру пенсії.

Крім того, рекомендували учасникам флешмобу стати користувачами електронного вебпорталу Пенсійного фонду України, інформували про різноманітні послуги, які можна отримати через цю онлайн-систему, про можливість замовлення паперових документів, отримання інформації про страховий стаж через смс-повідомлення, отримання довідок про доходи, зокрема довідок ОК-5, тощо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту з помилкою та натисніть Ctrl+Enter.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *