Партія «Йоббік» подала заяву до правоохоронців через побутові відходи, які потрапляють в Угорщину Тисою та її притоками

мусор Угорщина Україна фото

Угорська партія «Йоббік» подала заяву до правоохоронних органів через заподіяння шкоди навколишньому середовищу у зв’язку з потраплянням на територію країни побутових відходів, які приносять річки Тиса, Красна та Самош, повідомили двоє представників опозиційної політичної сили на брифінгу в середу.

Як розповів депутат місцевої ради області Саболч-Сатмар-Берег Бейло Адор’ян під час зустрічі з пресою перед Консульством України в м. Ніредьгаза, заяву партія подала проти невідомих осіб, але зібрані докази свідчать, що відходи, які роками забруднюють річки, надходять з України та Румунії. За його словами, «дипломатична ввічливість» останніх 20 років нікуди не привела, а переговори та заходи, спрямовані на припинення забруднення, неефективні.

Бейло Адор’ян зазначив, що уряд намагається збирати відходи з поверхні води, але це лише тимчасове подолання наслідків, яке не усуває проблеми забруднення. «Закликаємо угорське населення, за можливості, зібрати сміття, що потрапило до них, у мішки й повернути його представникам країни, яка спричиняє забруднення, або самій країні!» – сказав він.

Депутат парламенту від партії «Йоббік» Чаба Дюре заявив, що Генеральна прокуратура Угорщини розпорядилася провести розслідування щодо заяви про заподіяння шкоди екології. За його словами, угорський уряд за останні 20 років не вжив жодних заходів для усунення проблеми, а також не вимагав у країн, що забруднюють навколишнє середовище, відшкодувати витрати на подолання наслідків, хоча має для цього можливість згідно з міжнародними конвенціями.

«Йоббік» закликає встановити кримінальну відповідальність за конкретні забруднення. Партія також вимагає дотримання міжнародних договорів та створення незалежного міністерства охорони навколишнього середовища, зазначив Чаба Дюре.

Після брифінгу опозиційні політики розмістили два мішки, наповнені відходами з річки Тиса, біля входу в Консульство України.

Джерело

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *