Найшвидший піаніст у світі дасть концерт (АНОНС)

найшвидший піаніст анонс фото

Сьогодні найшвидший піаніст у світі Любомир Мельник дасть в Ужгороді концерт.

Унікальна ТОП-подія в Ужгороді, яку не можна пропустити! Хочете відчути неймовірні емоції? Приходьте на концерт! Один із найдивовижніших композиторів та піаністів сучасності повертається в Україну із презентацією нового альбому – “Fallen Trees”.

Любомир Мельник відомий, як засновник “безперервної музики” і є найшвидшим піаністом у світі, встановивши ще більше 30 років тому одразу два світові рекорди Гіннеса. Музика Любомира Мельника переносить слухача у нові небачені сфери! Він – музикант світового рівня! Про нього пише «BBC», «The Guardian», «The Telegraph» та безліч інших медіа. Він – людина-потік, музикант-філософ, дослідник можливостей фортепіано, тіла та свідомості! “Fallen Trees” – новий альбом піаніста поєднує в собі пишні мелодії з приголомшливою інструментальною технікою. Це платівка неабиякої краси, злиття музики та природи, звук надії та смутку. “Fallen Trees Tour” – це унікальна можливість приєднатись до мистецьких експериментів піаніста, відчувши магнетизм фортепіанного соло! Адже життя летить! І ми уже не ті, ніж вчора. Можливо, кращі. Можливо, гірші. Але не ті. І поки маєте шанс, приходьте слухати музиканта наживо. Бо це його найбільший дар – віддавати любов людям!

ЩО: концерт найшвидшого піаніста у світі – Любомира Мельника
КОЛИ: 9 грудня, 19:00
ДЕ: Закарпатська обласна філармонія, площа Євгена Фенцика, 19
ПРИДБАТИ КВИТКИ можна у касі Драмтеатру, довідки за телефоном – 099 02 91 771.

Засновник «безперервної музики» Любомир Мельник випустив свій новий альбом «Fallen Trees» на британському музичному лейблі Erased Tapes. «FallenTrees» Любомира Мельника – платівка неабиякої краси. Як і у випадку з іншою музикою Мельника, «Fallen Trees» – це звук смутку і надії. Його стиль гри на фортепіано називають «безперервною музикою» за те, як він використовує педаль, щоб створити нескінченну річку нот, незвичайно красиву і відтінену напругою та сумом.

«Fallen Trees» – один із найбільш амбітних та вимогливих творів, які він коли-небудь створив. Хоча музика, як і завжди, – власне Мельника, новий альбом знову налічує ряд художників «Erased Tapes». Вже у вступному треку «Requiem for a Fallen Tree» сяє японська вокальна виконавиця Hatis Noit ハチスノイト. Її перший EP-альбом став дуже популярним. ЇЇ вокал таємниче плаває над поверхнею червоних фортепіанних ліній Мельника. Серед інших учасників – берлінська віолончелістка Anne Müller, яка колись співпрацювала з Нільсом Фрамом, та американський співак David Allred. «Цей альбом – справжня співпраця», – наголошує Мельник, підкреслюючи, наскільки він зобов’язаний своєму продюсеру, засновнику «Erased Tapes» Robert Raths.

Композиція «Son of Parasol», – це все Мельник і його стиль імпровізації. Композиція функціонує як самодостатній твір та протягом семи з половиною хвилин кілька разів кардинально змінюється.

Надзвичайно розкішна «Barcarolle» є більш звичною для творчості Мельника та нагадує про класичні і традиційні фольклорні стилі. По всій п’єсі Мельник надає слухачеві дещо м’якшу версію стилю «безперервної музики», але не менш потужну. Композиція «Barcarolle» cпочатку вийшла для Національного балету Канади у рамках «The Dreamers Ever Leave You» – сучасного балетного твору від хореографа Роберта Біна. «Баркаролле» – відображає традиційний зміст народної пісні, співаної венеціанськими гондольєрами на воді.

Малюючи порівняння зі Steve Reich – американським композитором та представником течії мінімалізму, і канадською пост-рок-групою Godspeed You! Black Emperor, світові медіа хвалять його альбом «Rivers And Streams» за «стійку концентрацію і екстатичну енергію». Ця енергія теж присутня у «Fallen Trees», але у деяких випадках тон є тихішим, настрій темнішим і більш задумливим. В інших місцях альбому існує калейдоскопічна якість фрактального шуму нот і широкий спектр кольору, який вони викликають.

Критики виявили вплив найвідомішого індійського музиканта Раві Шанкара, а також наполегливі, повторювані текстури мінімалістських піонерів, таких як Philip Glass. Сам Мельник посилається на свій борг перед американським композитором Terry Riley, особливо легендарною роботою “In C”, яка, за його словами, “відкрила для мене світ”. Але він додає, що якщо ви уважно послухаєте, то також зможете почути неспокійні контури традиційної української народної музики.

Каскади нот, каньйонів та річок звуку: тут є щось про музику Любомира Мельника, яка найдивовижніше показує нам природний світ. У «Fallen Trees» безпосередній зв’язок з навколишнім світом триває, беручи свій сигнал з довгої залізничної мандрівки Європою. Глянувши з вікна, коли поїзд проходив через темний ліс, його вразив вид недавніх дерев.

«Вони були славними», –говорить він. «Навіть якщо вони були вбиті, вони не були мертвими. Там було щось сумне, але і надихаюче».

Такими ж почуттями сповнений альбом.

Можна було б сказати, що справді немає нічого подібного до робіт Мельника – унікального музичного піонера, який зухвало проклав свій шлях.

«Я не кажу людям, що я композитор»,– заявляє він. «Я не знаю, що я є».

Він каже: «Все моє тіло перетворюється, коли я граю. Мої пальці відчувають себе вітром світу».

Безперервне звучання — так називає свою техніку гри на фортепіано Любомир Мельник. Він визнаний найшвидшим піаністом cвіту і досі ніхто не побив його рекорд, встановлений Мельником в Швеції у 1985 році.

Ще на початку 80-х піаніст Любомир Мельник розробив власну нотацію і техніку гри надшвидких арпеджіо (звану «безперервною музикою»), написавши безліч творів з її використанням. Оскільки мало хто може виконати його твори, Любомир виступає сам, демонструючи неймовірне і щоразу вражаюче володіння інструментом.

Маестро здатний грати 19,5 нот в секунду кожною рукою, чим він користується аж ніяк не для демонстрації своєї техніки. Мелодизм творів не в зміні нот, а в накладенні і взаємодії обертонів, які виникають з цілих лавин і шквалів нотних потоків. Створюється безперервне полотно звуку, в яке Любомир раз у раз вплітає різні нитки і візерунки, роблячи це легко і невимушено, що надає його музиці звучання, характерне для цілком повільного ембієнту.

Використовуючи швидкі та складні шаблони нот, віртуозний піаністський метод Любомира формує обертони, які в рідкісні моменти об’єднуються, стикаються або навіть створюють нові мелодії, і, таким чином, формують композицію за її первісною формою. Щоб виконати це, потрібна особлива техніка, яка за багато років довела його до майстерності.

Любомир Мельник народився у Мюнхені в українській родині емігрантів з Коломиї. Невдовзі після народження сина, сім’я переїхала до Вінніпеґу. У 1970-х Любомир Мельник переїжджає до Парижу, де пише музику для місцевої Опери. Музикант співпрацював з французькими хореографами та композиторами зі всього світу. У своїй композиторській творчості часто звертався до українських коренів. Твір «Poslaniye» присвячене загиблим від комуністичних репресій українцям, покладений на поему Тараса Шевченка «І мертвим, і живими, і ненародженим землякам моїм в Україні і не в Україні моє дружнєє посланіє». А твір «A portrait of Petlura on the day he was killed» присвячений постаті Симона Петлюри.

Творчість Любомира Мельника дотична із фахом «філософія», яку він здобув в Кінгстонському Університеті (Канада). Адже гра піаніста співзвучна із глибоким зануренням в простори Всесвіту. Це водночас медитація та стан невпинного руху в потоці музичних вібрацій. Як філософ та композитор методику своєї гри Мельник виклав у трактаті «Відкритий час: мистецтво безперервної гри».

Новатор, піаніст і композитор українського походження, є піонером Continuous Piano Music. На початку 1970-х справив значний вплив на мінімалізм, досліджуючи нові горизонти сучасної музики. Розробив власну, нову унікальну мову гри на фортепіано: відтворення безперервного потоку звуку. Композиції Любомира Мельника переносять слухача у нові сфери. Акцент робиться на фактичному звучанні фортепіано, а також на гармонії та мелодії музики. Побачити і почути його виступ – це нове відкриття нового розумного досвіду.

З дивовижною пристрастю та наполегливістю, що іноді межує з одержимістю, Любомир Мельник з 1968 року представляв і захищав свою музику, яка ніби ніколи не тече і не ламається. Приділяючи однакову увагу звуку інструменту, гармонійності та мелодизму, віртуозна фортепіанна техніка дозволяє йому створювати обертони, які змішуються, стикаються, а іноді навіть створюють нові мелодії. В результаті оригінальна композиція обернулася виразністю. Хоча сучасник найвідоміших мінімалістів до недавнього часу вважався одним із найбільш недооцінених художників. Добре, що усе змінилося. В останні роки «безперервну музику» Мельника все частіше чути у концертних залах та натовпі.

Здається, що музика Любомира Мельника ніколи не припиняється. Він пише, поки грає. Він простежує лінії та окремі ритмічні клітини. Вони бульбають, зважують і поступово розростаються у величезні взаємопов’язані структури.

Приєднавшись до лейблу «Erased Tapes» ще у 2013 році, його засновник Robert Raths знав, що настав час поділитися великим музичним спадком піаніста. На що Любомир відповів: «Де ви були хлопці, коли мені було тридцять?».

У свої сімдесят Любомир Мельник є автором понад 100 творів, а в дискографії має понад 20 виданих альбомів. Його талант визнають як музиканти, так і світові медіа. Півтора роки тому показавши світу відео на пісню української співачки Христини Соловій, він ще раз довів, що музика не має меж, коли сходяться двоє творчих людей зробити щось спільне, неймовірне і те, чого від них ніхто не чекає.

У грудні минулого року відзначивши своє 70-річчя і випустивши останню платівку «Fallen Trees» під егідою «Erased Tapes», Любомир Мельник продовжує виступати на фестивалях та у найбільш шанованих концертних залах.

За останні два роки Любомир Мельник відіграв понад 150 концертів по всьому світу!

Франція, Туреччина, Фінляндія, Швеція, Великобританія, Італія, Німеччина, Бельгія, Нідерланди, Польща, Чехія, Угорщина, Греція, Ізраїль, Латвія, Литва, Словенія, Австрія, Португалія, Канада, Швейцарія, Ірландія…

Якщо світ давно полюбив його музику, то шалена прихильність у рідній Україні прийшла лише минулого року. Майже кожен обласний центр зустрічав маестро повними залами. У багатьох містах були додаткові концерти.

Fallen Trees Tour – це можливість пізно ввечері приєднатись до мистецьких експериментів піаніста, відчувши магнетизм фортепіанного соло.

Перша частина великого туру розпочинається в кінці листопада! Майже 10 міст України почують нові твори і вже добре знайомі композиції.

Джерело

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту з помилкою та натисніть Ctrl+Enter.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *