На Закарпатті спалах поліомієліту. Інфіковані вже 5 дітей, одну паралізувало

На Закарпатті спалах поліомієліту фото

В усіх п’ятьох інфікованих дітей була відсутня вакцинація, яка б могла захистити їх від захворювання.

Раніше розповідали, на Тячівщині що внаслідок поліомієліту паралізувало 12-річну дівчинку.

Головна епідеміологиня області Вікторія Тимчик у коментарі ВВС News Україна повідомила, що мова йде про два різні осередки, де виявили вірус поліомієліту.

Окрім випадку захворювання 12-річної тячівки, у чотирьох дітей, які мали контакти із інфікованою дитиною з Рівненщини, підтвердили поліовірус ІІ типу.

Проте з етичних міркувань подробиць того, як діти із Закарпаття отримали контакт з дитиною з Рівненщини, не повідомляють.

За інформацією Вікторії Тимчик, за медичною допомогою батьки дітей не зверталися, наразі вони перебувають вдома під контролем сімейної лікарки та наглядом батьків.

Жодна дитина, так само як і в першому випадку, не мала щеплення від поліомієліту.

Відмінність цього випадку полягає у тому, що від вакцинації батьки відмовляються через релігійні переконання.

Нагадаємо, на Рівненщині підтвердили поліомієліт в невакцинованої дитини. Тоді ТСН писало, що сім’я поліомієліт, відпочивали на Закарпатті.

Довідково. Поліомієліт — це гостре інфекційне захворювання, яке особливо небезпечне для невакцинованих дітей до 5 років.

Першими симптомами є лихоманка, втома, головний біль, блювота, слабкість м’язів шиї і біль у кінцівках. Поліовірус вражає нервову систему і за лічені години може призвести до загального паралічу.

Кожен 200-тий інфікований поліовірусом залишається паралізованим на все життя, повідомляє ЮНІСЕФ. Інші хворіють без симптомів, однак можуть передавати захворювання

Джерело

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту з помилкою та натисніть Ctrl+Enter.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *