На Закарпатті проведуть моніторинг ґрунтів

моніторинг грунтів Закарпаття фото

У Закарпатській ОВА відбулося засідання комісії щодо питань моніторингу довкілля в галузі охорони і управління якістю атмосферного повітря області.

На ньому учасники узгодили План здійснення моніторингу ґрунтів у 2022 році та пріоритетні завдання на наступний рік. Про це повідомив перший заступник голови ОВА Мирослав Білецький.

За його словами, Закарпатський обласний центр з гідрометеорології розповів про результати попереднього дослідження ґрунтів. Востаннє такий проводили ще у 2018 році. Повний аналіз моніторингу трохи згодом оприлюднять у річній Регіональній доповіді про стан довкілля області.

Оскільки проби ґрунтів згідно з регламентом беруть раз на 5 років була пропозиція здійснити відбір у поточному році в тих самих координатних точках, де працювали експерти минулого разу. Члени комісії її підтримали. Водночас звернули увагу на те, що є необхідність розширити моніторинг як у просторі, так і за показниками вимірювання.

«Зараз відбір проб беруть у кількох точках Ужгорода. Однак є потреба оцінити стан ґрунтів по всій області, зокрема поряд із підприємствами, діяльність яких так чи інакше має вплив на довкілля. У наступному році плануємо проаналізувати якість землі на території Перечинського лісохімічного комбінату та ТОВ “Закарпатполіметали” у с. Мужієво», – зазначив Мирослав Білецький.

Закарпатьска ОВА

Джерело

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту з помилкою та натисніть Ctrl+Enter.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *