На Закарпатті новонароджених діагностуватимуть на 21 рідкісне захворювання

дитина народження діти фото

Віднедавна новонароджених українців безкоштовно перевіряють на наявність 21 рідкісного захворювання. Перелік таких послуг розширили з 4 спадкових недуг.

Закарпаття – один із 12 регіонів країни, де ця можливість доступна для батьків, повідомляють у пресцентрі ОВА.

У перші 48-72 години життя немовлят після інформаційної згоди батьків медики роблять забір крові. Для дослідження зразки відправляють у Національну дитячу спеціалізовану лікарню «Охматдит» та Львівський обласний клінічний перинатальний центр. Якщо раптом у дитини виявляють відхилення від нормальних показників, про це повідомляють батьків та призначають подальші дослідження чи лікування.

Починаючи з 17 жовтня лише в обласному центрі Закарпаття відібрали зразки більш ніж у 170 немовлят. З Ужгородського міського пологового будинку, де статистично народжується найбільша кількість діток, із 17 по 31 жовтня до Львова відіслали на дослідження 102 зразки, з 1 по 8 листопада – 69. Не брали аналіз лише в однієї дитини, яку за станом здоров’я одразу перевели в Обласну дитячу лікарню. На сьогодні позитивних результатів у маленьких закарпатців не виявили.

Джерело

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту з помилкою та натисніть Ctrl+Enter.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *