На боротьбу з туберкульозом у Закарпатті передбачено 2 мільйони гривень (ВІДЕО)

медицина туберкульоз відео фото

Стабільна, але складна – такою визначив ситуацію з туберкульозом у Закарпатті очільник Центру легеневих хвороб Василь Скрип. Згідно зі статистикою, у 2020 році у краї діагностовано недуг у майже 800 осіб.

Захворюваність на нові випадки і рецидиви порівняно з 2019 роком знизилася на 25%, тоді як по Україні – на 30%, включаючи і дітей. Варто додати, хворі на туберкульоз, що у зоні ризику зараження коронавірусом, важче переносять Ковід-19. Закарпаття чи не єдиний регіон в країні, де діє обласна цільова соціальна програма протидії туберкульозу 2017-2021. На її реалізацію з обласного бюджету у 2021 році, як і у 2020, передбачено 2 мільйони гривень. За ці кошти закуплено рентгенівські плівки, туберкулін та інші ліки, шприци, засоби захисту тощо.

Один із самих дієвих способів імунізації населення від туберкульозу – це вакцинація. Так, БЦЖ вже понад 90 років ефективно застосовується у 64 країнах світу, в Україні у тому числі, а рекомендованою до використання у понад сто державах.Основні напрями удосконалення протитуберкульозної роботи у краї – покращення матеріально-технічної бази медзакладів, завершення будівництва тублікарні у Нижній Апші на Тячівщині, поліпшення діагностики та лікування, соціальної підтримки хворих, а також раннє виявлення і профілактика.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту з помилкою та натисніть Ctrl+Enter.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *