Можливе масове отруєння дітей у мукачівському ромському поселенні

масове отруєння дітей через сміття фото

Соцмережі повідомляють про масове отруєння дітей у мукачівському ромському поселенні

Лікарі спростовують інформацію – дітей із отруєннями водою на лікуванні немає

Мешканці ромського поселення в мукачівському мікрорайоні “Борок-Телеп” написали колективне звернення до міського голови з проханням вирішити проблему з горами сміття, яке, потрапляючи у водопровідні помпи, забруднює воду.

Як стверджують заявники, внаслідок отруєння водою 10 дітей потрапили в обласну дитячу лікарню, одна з них у реанімації:

“Мешканці ромського поселення по вул.Проектній звертаються до вас у зв’язку з критичною ситуацією, яка виникла по вул.Проектна) між будинками №№ 39 – 48), де сформувалося сміттєзвалище, яке ніхто не прибирає, що є екологічно небезпечним. Біля цього звалища зі сміттям встановлені три помпи з водою, звідки мешканці ромського поселення (в тому числі діти) п’ють воду. Через побутові відходи люди хворіють, і що найстрашніше – діти. Вже 10 дітей знаходяться на стаціонарному лікуванні в Закарпатській обласній дитячій лікарні в інфекційному відділенні, одна дитина у відділенні інтенсивної терапії “реанімації”…

Звернення в міськраду готували працівники Благодійного фонду “Зміни одне життя”. Як розповіла в коментарі керівниця Фонду Ірина Лисничка, текст написаний зі слів мешканки ромського поселення, фото з горами сміття зроблене нею ж. Однак Фонд не перевіряв достовірність викладеної інформації й нічого не може сказати про діагноз, стан чи вік дітей із ромського поселення, котрі “знаходяться на стаціонарному лікуванні в Закарпатській обласній лікарні”. За словами керівниці фонду, відповіді на офіційні звернення в лікарню зайняли б чимало часу, тоді як реагування на ситуацію необхідне миттєве.

Водночас, як розповіли в Закарпатській обласній дитячій лікарні, поширена в соцмережах та окремими ЗМІ інформація про масове отруєння дітей із ромського поселення в Мукачеві не відповідає дійсності:

– Наше інфекційне відділення розраховане на 60 місць, зараз воно зайняте менш, ніж на третину. Тут діти з усієї області, але ніякого масового отруєння харчами чи водою немає. Ромські діти також лікуються в нашій лікарні цілорічно, але це не пов’язано із засміченням питної води сміттям чи відходами. Якби це було дійсно так, в Мукачеві уже були б інфекціоністи й рятувальники з усієї області. Жодного масового отруєння дітей водою в Мукачеві немає.

Джерело

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту з помилкою та натисніть Ctrl+Enter.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *