Мешканець Берегова встановив рекорд України (ФОТО)

дзвіночки Берегово рекорд фото

3012 дзвіночків з 163 країни: Мешканець Берегова встановив рекорд України

21 грудня експерти Книги рекордів України спеціально приїхали до Берегова, аби зафіксувати черговий рекорд. Берегівець Олександр Роман зібрав найбільшу в Україні колекцію сувенірних дзвіночків – 3012 штук з 163 країни світу.

Лана Вєтрова – керівник національного реєстру України вручила колекціонеру офіційний сертифікат про рекорд. Відтепер запис про нього внесено до Книги рекордів України.

Як розповів Олександр ідея колекціонувати дзвіночки виникла приблизно десять років тому. Він є палким вболівальником біатлону і часто відвідує змагання на етапах Кубка Світу. Одного разу у Норвегії випадково придбав в якості сувеніру кілька дзвіночків. Потім, поки їхав додому, побачив зовсім інші дзвіночки, що продавалися у інших країнах. Саме вони стали першими у колекції.

Мешканець Берегова встановив рекорд України (ФОТО)

Зараз навіть іноді спеціально їздить “за дзвіночками” по всьому світу, обмінюється з іншими любителями. Наразі до Олександра вже звернулися інші колекціонери з метою придбати колекцію разом з сертифікатом.

Утім Олександр Роман вирішив створити власний сайт колекції, щоб приваблювати туристів у Берегово та Закарпаття. А також продовжити своє хобі, і можливо колись потрапити до Книги рекордів Гіннеса.

Колекціонерів дзвіночків називають “кампанофілами” (з лат. «campana» – дзвін). Колекціонування в Європі почалося в першій третині XX століття в Великобританії , Німеччині і Франції . Великого поширення воно отримало в США.

Найвідомішою дореволюційної колекцією стало зібрання бронзових дзвіночків А. М. Кованько (1856-1919). У 1930-х роках сім’я передала її в Російський музей Ленінграда. Зараз близько 700 дзвіночків зберігаються в Державному Ермітажі в Санкт-Петербурзі.

Американська дзвонова асоціація (American Bell Association – ABA) – найбільша організація, що об’єднує любителів дзвіночків усього світу. За даними на березень 2016 року, число членів АВА становить 687 осіб. З 1946 року проводяться щорічні з’їзди в різних містах США.

Згідно з офіційним рекордом Гіннеса найбільшу колекцію зібрала Міртл Б. Елдрідж (США) – вона має 9638 дзвіночків, які вона почала збирати з 1980-х років.

Один з найдорожчих дзвіночків був виставлений на аукціоні за 90.000 доларів. Він був виготовлений зі срібла і слонової кістки в 1913 році у Відні. Аукціон проходив в Нью-Йорку.

Джерело

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту з помилкою та натисніть Ctrl+Enter.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *