Легендарний американський пілот F-16 зголосився захищати Україну

Американський пілот і ветеран кількох воєн Ден Гемптон фото

Пілот НАТО запропонував українській владі подумати про залучення приватних військових льотчиків для захисту українського неба і зголосився бути першим із них.

Американський пілот і ветеран кількох воєн Ден Гемптон заявив, що готовий воювати в Україні, якщо Києву вдасться домогтися поставок літаків F-16. Про це він сказав в інтерв’ю Голосу Америки.

Гемптон заявив, що не сумнівається в професіоналізмі українських пілотів, однак на їхнє перенавчання на F-16 піде багато місяців, в той час, як вони потрібні зараз на полі бою.

За його словами, виходом із ситуації може бути залучення приватних військових льотчиків для захисту українського неба.

“Це більш швидке рішення, ніж відправляти українських пілотів у США на програму навчання. Це буде добре, коли війна закінчиться, але ви маєте спочатку виграти війну, і це один зі шляхів, як це можна зробити”, – сказав Гемптон.

Він зазначив, що знайдеться чимало американських пілотів, охочих повоювати в Україні, якщо це питання буде вирішено на рівні уряду.

“Я навіть сам поїду, я стану номером один, можете на мене розраховувати”, – наголосив американський пілот.

На рахунку Дена Гемптона 151 бойовий виліт, протягом своєї 20-річної кар’єри він брав участь у війнах в Іраку, Косові та Перській затоці. Його книга “Viper Pilot: Мемуари про повітряні бої” стала бестселером New York Times і була перекладена десятками мов світу.

Джерело

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту з помилкою та натисніть Ctrl+Enter.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *