Екскурс у історію українсько-румунських відносин

Екскурс у історію українсько румунських відносин фото прапор

Так склалося з історичної точки зору, Україна та Румунія були сусідами, навіть в часи Київської Русі, коли західні князівства мали спільні зв’язки, особливо торгівельні, з волохами, які мешкали у майбутніх румунських князівствах, Мунтенія, Молдова та Трансільванія.

Між румун та українців була велика кількість спільних інтересів і у часи Речі Посполитої, країни, де проживала велика кількість українців, нарівні з поляками та литовцями, які по віросповіданню були римо-католиками, а українці та румуни були православними і підпорядковувалися Константинополю.

Після того, як «московія» перетворилася у державу завойовників, починаючи з Івана ІІІ, взаємозв’язки між українськими козаками та румунами стали ще значимими, нема жодної таємниці, що немало румунів воювали на боці козаків Запорізької Січі, маючи своїх кошових отаманів, до прикладу Іван IV Підкова та й інші. Не треба забувати, що государ Василе Луну мав зятя з козачої України. Це був Тиміш Хмельницький, син Богдана Хмельницького, який одружився на красуні на ім’я Руксандра. Нажаль, після окупації українських земель варварами росії, братські зв’язки між румунами та українцями були загальмовані із-за агресивної політики кремля, а згодом Пітербурга…
Не слід забувати про страшний геноцид 1932-1933 років, коли велика кількість українців змогли «перейти» Дністер і були прийняті королівством Румунії, так як Бесарабія з березня 1918 року липень 1940 рокку була у складі «Великої Румунії».
Так трапилося, що тисячі українців спаслися від смерті, від голодної смерті дякуючи сталіну…
Як відомо всьому світу, Україна стала незалежною ще влітку 1991 року, а ось Румунія, яка стала демократичною державою, була серед перших у світі, з тих, хто визнав офіційно суверенітет нашої країни, хоча лише у лютому 1992 року створила посольство у Києві, згодом консульства у Одесі, Чернівцях та Солотвині Тячівського району Закарпатської області. Ці кроки довели до того, що між українцями та румунами відносини стали значно кращими, якіснішими і т.д. Ще кращими відносини стали після 2014 року, коли ненажерливі «московіти» напали на Грузію, Молдову та Україну. Більшим був другий напад на Україну 24 лютого 2022 року, дата, яка дала ще більший поштовх у відносинах України з Румунією. Румуни, як і інші країни приймали сотні тисяч біженців, багато українців знайшли тут (в Румунії) не лише прилисток та дах над головою, а і роботу. Як наслідок, між українцями та румунами справжня міцна дружба в умовах, коли тисячі українців віддали своє життя заради спасіння всієї Європи, не кажучи про колишні соціалістичні країни, навіть Угорщину, де при владі, поки що, немало ультра-правих націоналістів та реваншистів, які ще свято вірять у відновлення «Великої Угорщини» за допомоги путінської росії. Зараз і румуни, болгари та словаки та й інші країни «Старого Континенту» зрозуміли, що тільки об’єднавшись можуть зупинити, навіть перемогти, агресора зі сходу.
Іншого шляху вже нема!!!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту з помилкою та натисніть Ctrl+Enter.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *