Дифтерія чи застуда, як розрізнити?

дифтерія чи застуда лікар фото

За роз’ясненням звернулися до завідуючого амбулаторії загальної практики сімейної медицини № 1.

Симптоми цього захворювання такі ж, як у звичайної ангіни. Це, насамперед, наявність температури, але не дуже високої, набряк слизової оболонки ротоглотки, наліт на мигдалинах сірого кольору, осиплість голосу, набряк на шиї, збільшеня шийних, підщелепних лімфатичних вузлів, погане самопочуття, більш виражені явища інтоксикації хворого, слабкість, пітливість, м’язеві та болі в суглобах.

Дуже важливо розпізнати захворювання на ранній стадії, бо її інкубаційний період може тривати від 3 до 10 днів. При виявленні названих вище ознак, слід негайно звертатися до лікаря – дифтерію можна лікувати виключно у стаціонарних умовах. Ні в якому разі не слід займатися самолікуванням!

При підозрі на дифтерію одразу робимо відповідні аналізи з горла, пряму бактероскопію, посів з отриманого матеріалу, що дозволяє досить точно поставити правильний діагноз.

Хвороба передається повітряно-крапельним шляхом, але може і через предмети побуту, дитячі іграшки тощо. Її збудником є дифтерійна паличка, яка у зовнішньому середовищі може зберігатися до 10 діб.

Найкраща і чи не єдина профілактика захворювання – це вакцинація. Керовані інфекції залишаються підконтрольними лише при дотриманні належних методів імунопрофілактики.

Дітей щеплять у 2, 4 і 6 місяців, у 18 проводять ревакцинацію, у 6 років – наступну, а відтак у 16. Чергове щеплення – у 26, тобто через 10 років.

Таким чином, дорослих починають вакцинувати саме з цього віку. Коли ж особа не проходила цієї процедури, то спочатку вводиться перша доза, через місяць – наступна, а ще через 6 місяців – третя. А потім вже через 10 років.

Прикро, але на Україну ця небезпечна хвороба повернулася після спалаху дифтерії у 90-х роках минулого століття. Причиною епідемії тоді стало низьке охоплення населення вакцинацією, відсутність ревакцинації у дорослих. Захворіло понад 20 тисяч осіб, 696 із них померли.

Причиною смерті є насамперед ураження серця чи розвиток гострої ниркової недостатності.

У народі кажуть “Поки грім не вдарить, людина не перехреститься”. Отож, давайте не чекаймо блискавиці, а спільно вживаймо відповідних заходів, аби запобігти хворобам з важкими наслідками.

Джерело

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту з помилкою та натисніть Ctrl+Enter.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *