До кінця року Україна має отримати 2 транші МВФ на $3,5 млрд — Мінфін

долари економіка гроші фото

У Міністерстві фінансів України очікують, що до кінця 2020 року Міжнародний валютний фонд в межах нової кредитної програми перерахує 2 транші по 1,75 мільярда доларів.

Про це повідомив міністр фінансів України Сергій Марченко під час онлайн-засідання комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики.

«Очікується до кінця року (це предмет дискусії, ми хочемо збільшити цю суму) 3,5 мільярда доларів. Мова йде про два транші — по 1,75 мільярда доларів», — заявив Марченко.

Він зазначив, що цю суму МВФ перерахує Україні після підписання нової програми EFF. Водночас, для того, аби Рада директорів МВФ затвердила програму, Україні необхідно ухвалити так званий банківський закон, який не дозволить повернути на ринок збанкрутілі або націоналізовані банки.

Голова Мінфіну також зазначив, що Україна не зверталася до МВФ за додатковими грошима через пандемію коронавірусу.

«Україна працює над структурною програмою EFF, щодо окремої кредитної лінії ми не зверталися. Тобто, ми вважаємо, що за структурною програмою можемо отримати всю необхідну нам допомогу», — додав Марченко.

Наразі Україна проводить переговори з МВФ про початок нової кредитної програми, розмір якої складе від 5,5 мільярда доларів до 8 мільярдів доларів, а термін — 3 роки.

Нова кредитна програма необхідна Україні для того, аби пройти пікові виплати за державними боргами, які настануть у травні, липні та вересні 2020 року, а також профінансувати дефіцит державного бюджету, який Верховна Рада 13 квітня збільшила до рекордних 300 мільярдів гривень.

Джерело

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту з помилкою та натисніть Ctrl+Enter.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *