Дерусифікація Ужгорода.

Дерусифікація Ужгорода фото 5

Ми не так часто пишемо новини на політичні теми як би нам цього хотілось, але цього разу вирішили все-таки зробити виключення. Перед цією публікацією ми також усвідомлювали, що дана інформація може сприйнятись ужгородцями по-різному, оскільки, все-таки Ужгород багатонаціональне і багатомовне місто. І в цьому є, як свої плюси, так і мінуси. До плюсів, напевно, можна віднести те, що ужгородці вже навчились ставитись толерантно до будь-якої національності, а до мінусів,- іноді ми занадто м’які характером саме через цю свою толерантність.

Дерусифікація Ужгорода фото 6

Прикладів недоречної м’якості можна навести массу: згадайте хоча б, коли декілька тижнів тому в центрі міста на наших громадян, молодих хлопців, намагались напасти з ножем у вечірній час, скажем так, “неукраїнці” арабської зовнішності. Вже згодом, коли ужгородців зібралось трохи більше, ніж було в той вечір нападу, проблему вдалось владнати, хоча на даний час більшості містян так і не є відомим, хто ж дає дозволи на проживання і роботу в місті таких “гостей”, що вже відкрили свої вечірні заклади харчування. І це в той час, коли наші місцеві підприємці массово зачиняються через височенні податки. Невже комусь вдалось винайти легальний спосіб заробітку, до якого не додумались місцеві українці (ужгородці) за багато років? Чомусь слабо віриться в це.

Але ми трохи відійшли від основної теми новини. Насамперед, цією новиною ми б хотіли звернути увагу, що не все так чудово в нашому місті, як би нам цього хотілось. Фактично в нашій країні йде війна вже п’ятий рік з окупантами, що ніяк не хочуть визнавати свій статус окупанта, і наявність своїх військ в Україні.

Дерусифікація Ужгорода фото

На превеликий жаль, крім військ в нашій країні від окупантів залишилось ще й багато іншої непотрібної спадщини, якої ми ніяк не можемо за всі роки своєї Незалежності позбутись. Ось нижче на фото ми збільшили зображення для можливості читання кому саме встановлений пам’ятник:

Дерусифікація Ужгорода фото 3

Хтось може в захист цього російського поета сказати, що він при житті підтримував опозицію, але ми нагадаємо, що в Росії майже ніколи не було опозиції як такої по своїй суті. Згадаємо того ж Навального (одного з найбільш відомих, сучасних), який так і не визначився кому має належати Крим. Якщо така опозиція вам до вподоби, то більше говорити немає про що.

Дерусифікація Ужгорода фото 7

Цікавим прикладом також є і наявність вулиць, що названі іменами російських представників (можливо на момент публікації новини вже щось змінилось, взято із Вікіпедії):

Адмірала Нахімова – адмірал, герой Кримської війни;
Айвазовського – Івана живописець-мариніст;
Багратіона Петра – генерал, герой Вітчизняної війни 1812 р.;
Балудянського Михайла – вчений-правознавець, державний діяч і реформатор;
Бородіна Олександра – композитор і вчений-хімік;
Верещагіна Василя – художник-баталіст;
Герца Юрія – письменник, публіцист;
Глінки Михайла – композитор;
Грибоєдова Олександра – письменник, дипломат;
Декабристів – перші дворяни-революціонери;
Добролюбова Миколи – літературний критик;
Достоєвського Федора – письменник;
Крилова Івана – байкар;
Лермонтова Михайла – поет, прозаїк, драматург, художник, офіцер;
Ломоносова Михайла – учений-натураліст;
Менделєєва Дмитра – хімік;
Московська – в честь міста “побратима”;
Некрасова Миколи – поет;
Толстого Льва – письменник.

Дерусифікація Ужгорода фото 4

Напевно через велику зайнятість ремонтами в місті, влада просто не має часу зробити першочергові речі, тобто зайнятись перейменуванням вулиць,  що прикро. Чи, невже в Україні немає Героїв, іменами яких цілком доречніше було б назвати вулиці? Пройде покоління і старі назви забудуться, як і поганий сон.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту з помилкою та натисніть Ctrl+Enter.

 

3 коментаря для “Дерусифікація Ужгорода.”

  1. До речі з тими арабами теж дивна ситуація. Ще тоді коли був напад то на сторінці Карпатської Січі було відео про цей інцидент, а зараз вони його видалили. Цікаво чому.

     
  2. А де це в нас у місті ще залишилось відділення Сбербанка? Це ж російський банк. Був один в центрі біля Атланта, але його вже забрали вроді. А це фото де зроблено?

     
    1. На площі Петефі. Навпроти Фокстрота. Але щось в новинах вже починає з’являтись інформація, що скоро і його не буде не тільки в Ужгороді, але і в Україні можливо.

       

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *