Чорна П’ятниця в Угорщині. Справжня?

Теско Ньїредьгаза фото 1

По-перше, – приносимо вибачення читачам за те, що новина виходить з невеличкою затримкою. Авторам потрібен був час на перевірку: чи дійсно в Угорщині існує Чорна П’ятниця, чи все так само сумно, як в Україні у наших торговельних центрах, які напередодні свят піднімають ціни, а на самі свята у кращому випадку повертають такі ціни, як були до свят, але з приписом “Акція“. У гіршому ж випадку – ціни можуть бути ще вищі, ніж напередодні свят. Дане правило актуальне для таких супермаркетів як Епіцентр, Фокстрот та інших відомих в Україні торговельних супермаркетів.

По-друге, – матеріалів зібралась велика кількість, тому, щоб його опрацювати, потрібен був час.
Дана інформація буде корисною не тільки ужгородцям, але і всім жителям України, які цікавляться покупками в Угорщині. Також будемо вдячні угорцям, які внесуть виправлення в нашу статтю. Зробити це можна нижче під статтею, в коментарях.
Отже, основне місце подій – місто Дебрецен (Угорщина) і його найбільш відомі торгові центри.
Перший торговельний центр – Дебрецен Форум:

Дебрецен Форум фото Дебрецен Форум фото 2

Другий торговельний центр – Дебрецен Плаза:

Дебрецен Плаза фотоБлижче до кордону вирішили не їхати, бо порахували, що близько до кордону і акції будуть “липові”, хоча по факту – в Ньїредьгазі в супермаркеті Теско теж були непогані акції.
Нагадаємо, що вся інформація представлена постійними читачами сайту, які надали нам її включно з описом та фото, що розміщені в статті.
Отже, час події 24 листопада, субота. Як відомо, Чорна П’ятниця, якщо вона існує зараз, – розтягується на декілька днів, хоча це і суперечить самій ідеї Чорної П’ятниці. В Угорщині ці дні – це 23-25 листопада. Тому необхідності їхати в Угорщину саме на 23 листопада немає, оскільки це можливо зробити і в суботу, тобто у вихідний день. Єдина проблема в такому випадку може бути пов’язана з відсутністю товарів, якщо вони якісь рідкісні і їх викупили, але таке буває рідко. Далі інформація зі слів авторів тексту.

Підйом в 4:00 за київським часом. Збір, підготовка і виїзд – орієнтовно о 5:00, щоб бути на кордоні біля 6-7 години ранку. Чому так рано ? Справа в тому, що близько восьмої години на кордоні у прикордонників йде перезмінка і якщо попасти на неї, то на 20-30 хвилин можливо прийдеться довше проходити контроль, тому є зміст приїжджати або раніше трохи, або пізніше. Пізніше нам не підходило по часу, бо необхідно було бути в Угорщині в час відкриття торговельних центрів, щоб не потрапити в ситуацію коли вже все розкупили.
Що стосується курсу гривні до форинта: перед кордоном міняємо гривні на форинти. 24 листопада 2018 року за 1970 гривень нам дали 20 тис форинтів, тому для швидшого уявлення про ціни в гривнях можна з невеличкою похибкою ділити ціни в форинтах на десять (10) і отримаємо приблизну ціну, яка відповідає ціні товару в гривнях.
Порада 1: перед поїздкою бажано обміняти гривні на угорські форинти. Хоча б половину суми, яку плануєте потратити на покупки. Робити це не обов’язково, бо в більшості магазинів приймають наші українські банківські картки і розраховуватись можна ними. Увага: картка Ощадбанку вираховує 1 (один) процент комісії від суми товару додатково. З карткою Приватбанку комісії не було.
Порада 2: бажано взяти з собою якусь частину грошей доларами або євро. Трапляються магазини, які приймають тільки форинти і тоді просто обміняємо долари або євро в обміннику, які розміщені в торговельних центрах (нижче фото такого обмінника).

Обмінник валют фото

Подолавши кордон прямуємо до Теско в Ньїредьгазі. По дорозі є ще можливість заїхати в Теско в Кішварда, але там супермаркет менший і товару менше, тому одразу їдемо далі в  Ньїредьгазу.
Порада 3: в багатьох торговельних центрах чи великих магазинах є безкоштовні туалети. Ось як вони виглядають в Теско:

Теско Ньїредьгаза фото 3

Такі ж туалети розміщені і в Дебрецені в торговельних центрах, але на вході іноді сидить людина, яка збирає гроші на благодійність (в Європі така точка зору, що краще брати гроші, як за благодійність, а не за туалет). Тому платити не обов’язково, якщо не маєте грошей. Але, – якщо є бажання кинути декілька форинтів на благодійність, то вам будуть тільки вдячні і, у випадку, якщо ви дасте більше, ніж 50 форинтів можливо навіть дадуть чек.
Отже, наш перший дослідний супермаркет Теско в Ньїредьгазі. Декілька фото, щоб уявити, що це за магазин:

Теско Ньїредьгаза фото 2

Теско Ньїредьгаза джинси фото Теско Ньїредьгаза чоботи фото Теско Ньїредьгаза сумки фото Теско Ньїредьгаза джинси фото 2 Теско Ньїредьгаза обув фото Теско Ньїредьгаза куртки фотоПоки що закінчуємо оглядати цей супермаркет, щоб встигнути раненько в Дебрецен. Як бачимо, в Ньїредгазі теж можна купити товари по непоганим цінам. Наприклад, новісінькі джинси – по ціні до 300 гривень. У нас в Ужгороді такі будуть коштувати орієнтовно від 600 гривень, мінімум. Повернемося сюди на зворотньому шляху, а зараз – в Дебрецен.
Порада 4: по дорозі в Дебрецен зверніть увагу на знаки, що стоять вздовж дороги. На середині відстані між Ньїредьгазою і Дебреценом є непримітний знак (прямокутник зеленого кольору), що не завжди можливо побачити (його чомусь повернуто не назустріч водіям, а в ліву сторону), який вказує на платну дорогу. Потрібно повернути наліво, якщо не хочете їхати по платній дорозі. Якість безкоштовної нічим не гірша від платної. Ось цей знак, не пропустіть (фотографували на зворотній дорозі, тому візьміть до уваги, що він буде з правого боку дороги, якщо їхати в Дебрецен з Ньїредьгази і вам потрібно скерувати автомобіль перед знаком – в лівий бік)!

Платна дорога знак фото

Гарне місто зустрічає нас своєю красою. Вулиці трохи ширші, ніж в Ужгороді, тому автомобілям їздити легше. Хоча, якщо заїжджаєш в двір з багатоповерхівками, то так само, як і в Ужгороді, для автомобілів тісно. Можливо, навіть тісніше, ніж в Ужгороді.

Дебрецен місто трамвай стоянка фото

Дебрецен місто трамвай фото

Дебрецен місто Csokonai фото

Дебрецен дорога фото

Дебрецен місто велодоріжка

Перед покупками потрібно припаркувати свою автівку. Зробити це можливо прямо в центрі міста, але ціни досить високі – 1 година коштує 34 гривні. Вздовж дороги стоять такі паркомати синього кольору – оплачуєте і залишаєте автомобіль:

Паркомат автомобільний фото

А нижче фото з цінами на паркування автомобіля, якщо залишаєте на вулиці:

Паркомат ціни фото

Оскільки поки що грошей в українців менше, ніж в угорців, то скористаємось народною мудрістю і…
Порада 5: поставимо свій автомобіль в одному з таких дворів в коробках багатоповерхівок. Головне – не залишати його тут занадто довго, не більше доби. Як бачимо, таких, як ми тут багато:

Паркування автомобіля у дворах фотоЗалишаємо своє авто і прямуємо до першого нашого супермаркету: Дебрецен Форум. Це багатоповерхова будівля, що всередині має велику кількість маленьких роздрібних магазинів з прямим доставлянням товарів від виробників. Переважно тут продаються промислові товари широкого вжитку, одяг, електроніка, електротехніка.

Дебрецен форум манго збоку фото

Дебрецен форум манго фото

Дебрецен форум магента фото

Спробуємо придивитись до цін.

Дебрецен форум 9990 фото

І ось нам пощастило. Ми натрапили на магазин, де покупці виносили назовні по 5-10 пар взуття на одну людину, а продавці часто навіть не встигали підносити товар, який розкупили.

Дебрецен форум чорна пятниця

Зайшовши всередину ми зрозуміли чому такий ажіотаж – на брендове шкіряне взуття знижка в 50 %. Ось для прикладу ціни на взуття нижче на фото. Майте на увазі, що коли ви підійдете до каси, то заплатите половину від суми на ціннику:

Дебрецен форум обув знижка фото

Ми вибрали наступний варіант, що нижче (urban-x) і заплатили половину ціни. Цікаво, що пізніше на офіційному сайті виробника ми знайшли реальну ціну на цю пару взуття і вона становила через декілька днів суму в 99,95 євро, тобто це орієнтовно 3200 гривень (станом на 29 листопада 2018 року). Ми ж заплатили 14 495 форинтів, – близько 1450 гривень.

Дебрецен форум urban x фото

Дебрецен форум urban x спереду фотоПорада 5: якщо ви зголодніли, то завжди можна попоїсти в таких кафе, але ціни, як правило, там високі, тому краще брати їду з собою або купити десь за межами торговельного центру.

Дебрецен форум кафе фото

Оскільки ми знайшли те, що шукали, то прямуємо в інший торговельний центр: Дебрецен Плаза. Слід уточнити, що Дебрецен Плаза є більш розважальним центром, ніж торговельним. Саме тому товарів тут знаходиться менше, але присутній кінотеатр, обмінник валют та багато різних кафетеріїв. Що стосується цін, то тут, як і в першому торговельному центрі, майже в кожному магазині були цінники із знижками. Інша справа, що іноді, так само як і в Україні, знижки були не суттєві і десь за межами торгівельного центру в звичайний день можливо купити ті ж товари по тим же цінам. Тим не менш і тут, якщо пошукати, то є можливість знайти хороші речі по хорошим цінам. Для прикладу нижче – куртка синього кольору. Ми купували її по банківській картці, тому одразу скажемо, що вона нам обійшлась в 417 гривень після автоматичної конвертації та комісії банку додатково в 4 гривні. Початкова ціна куртки 5990 форинтів, тобто близько 600 гривень, але коли покупець підходить до каси, то йому розраховують чек в 417 гривень (у чеку форинти. Ми вже пишемо вирахуваний результат в гривнях, які зняли з банківської картки).

Чорна П'ятниця в Угорщині. Справжня?

Дебрецен плаза куртка чек фото

В Ужгороді, по самим мінімальним оптимістичним прогнозам, куртки такої якості починаються по цінам від 800 гривень, на ринках. В торговельних центрах – від 1000 гривень, тому можемо сміливо говорити, що це друга покупка, що зроблена за половину суми. Але в той же час шапку, як нижче на фото, за таку ціну, як ми купили із знижкою в 150 гривень у нас в Ужгороді теж можливо купити.
Дебрецен плаза шапка фото

Зимову куртку вартістю близько 1500 гривень, якщо пошукати у нас в Ужгороді, то теж можна знайти.

Дебрецен плаза зимова куртка фото

Дебрецен плаза зимова куртка чек фото

В доповнення добавимо ще декілька фото з цінами, але вже з інших магазинів:

Дебрецен fila обув фото

Теско Ньїредьгаза камін фото

Теско сосиски ролли фото

Дебрецен Форум велосипед фотоДебрецен Плаза куртки фотоІ на завершення хочемо сказати, що знайти хороші речі по хорошим цінам в Угорщині цілком реально і ситуація там в цілому набагато краща, ніж у нас в Ужгороді, і в Україні. Але, щоб знайти дійсно хорошу річ дешево, потрібно прикласти деякі зусилля. В нашому місті – які зусилля не прикладай, але нову річ на Чорну П’ятницю дешево купити практично не реально. Секонд Хенди ми не беремо до уваги, бо товари в них по замовчуванню вже, як правило, кимось користувались і, якщо у вас немає знайомого продавця в таких магазинах, то купити щось хороше не легко.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту з помилкою та натисніть Ctrl+Enter.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *