49,6% українських водіїв дають хабарі на іспитах в автошколах (ВІДЕО)

знак коловий рух автомобіль фото

Про це свідчить опитування, проведене сайтом auto.ria.ua. Далеко не кожен з цих водіїв взагалі відвідував уроки перед іспитами.

Що спонукає недобросовісних екзаменаторів та викладачів у автошколах сприяти тому, щоб права отримували люди, які, м’яко кажучи, не готові до того, щоб водити автівку, та чому люди, безвідповідальні і ідуть на купівлю водійських прав.

Однією з причин аварій на дорогах України вважається проблема «куплених прав». Люди, які не вважали за потрібне вивчити правила та скласти іспити, створюють для себе та інших не просто проблеми, а реальні аварії зі смертельними наслідками. Попит на “купівлю” “липових” водійських посвідчень в Україні – є, і немаленький. І власне, домовитись з інструктором в автошколі – найпоширеніша схема. На практиці це називається “підстраховка”. На жаль, нерідко інструктори самі пропонують майбутнім водіям варіант купити права. Є й інша схема – права людина отримує “на руки” одразу, без навчання. Достеменно невідомо, як сервісні центри це “проводять” – або просто дописують результати, або приводять на іспит іншу людину. Відеокамери, що фіксують осіб, які заходять та виходять з кімнат здачі іспитів, не допомагають, адже вмикаються-вимикаються вони в ручному режимі. Є і третя схема – взагалі без залучення сервісного центру. Адже є цілі групу шахраїв – вони просто підробляють документи, адже мають усі офіційні бланки водійських прав. Єдина відмінність в тому, що номерів водійських посвідчень, виготовлених таким чином, не може бути в базі, тому тут “покупець” покладається лише на удачу – потрапиш у серйозне ДТП чи ні. Адже лише в цьому разі права будуть перевірятись. А придбати такі права зазвичай можна навіть просто в інтернеті. Втім, на послуги отримання водійських посвідчень незаконним шляхом є попит, який і породжує пропозицію – саме це стимулює появу все нових і нових шахрайських угруповань. Недобросовісні водії, які всюди хочуть «без черги – без довідки – без навчання», не думають про наслідки такого свого вчинку. А все через те, що наразі не має конкретних шляхів контролю над тим, щоб таких схем купівлі водійських прав більше не було. Покарати тих, хто купив права, або сприяв у їх отриманні практично не можливо. Єдиний випадок – це якщо громадяни відразу звернуться до МВС у разі вимагання “благодійних” внесків під час навчання в автошколі. Адже саме у МВС запевняють, вже активно працюють над тим, щоб найближчим часом викорінити такі корупційні схеми.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту з помилкою та натисніть Ctrl+Enter.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *